Zdravý rodinný dům a maximálně čistý vzduch podle nových pravidel

Zdravý rodinný dům a maximálně čistý vzduch podle nových pravidel

05. 03. 2020 Sdílet

Systém řízeného větrání s rekuperací tepla zaručí maximálně čistý i zdravý vzduch a přispívá ke splnění aktuálních legislativních požadavků na výstavbu rodinných domů.

Směrnice NZEB zpřísňující pravidla pro výstavbu rodinných domů vstoupila v platnost k 1. lednu 2020. Stavbu domu s „téměř nulovou spotřebou energie“ může významně usnadnit systém větrání od švýcarského výrobce Zehnder, který představuje současnou technologickou špičku v oblasti řízeného větrání s rekuperací tepla.

Řízené větrání s rekuperací

Mnoho výzkumů již prokázalo, že nevětrané prostředí má přímý dopad na koncentraci, efektivitu práce, ale i na kvalitní odpočinek a na celkovou zdravotní kondici vůbec. Se systémem řízeného větrání mohou okna zůstat zavřená, prostory budou i tak nepřetržitě zásobeny čerstvým, čistým vzduchem a zároveň bude snižován obsah CO2. Uživatelé domu ocení také jemné filtry, zachycující prach a částice pylu. Zpětným ziskem tepla lze navíc šetřit tepelnou energii, která se ztrácí při větrání oknem a dosáhnout významných finančních úspor.

větrací jednotka

Komfortní větrací jednotka ComfoAir Q350 zdroj Zehnder Group

Komfortní i vysoce účinná rekuperační jednotka ComfoAir Q350 nebo ComfoAir E350 představují ideální řešení větrání pro rodinné domy. Přivádí čerstvý vzduch, zajištují optimální teplotou i vlhkost a mají působivě tichý provoz. Systémy komfortního větrání Zehnder jsou technologicky natolik vyspělé, že provoz všech zařízení a systémových komponent je zcela hygienický a bez vzniku průvanu.

Kategorie: Novinky
Tagy: větrání s rekuperací
Sdílejte článek