Obklady do kuchyně

Designově zajímavé obklady do kuchyně udělají z vaší kuchyně originální, stylové ale nejen to, dokonce i praktické místo. Kuchyně je důležitým místem každé domácnosti. Mnoho lidí ji považuje za jejich nejoblíbenější místnost, a proto si zaslouží zvláštní pozornost při jejím zařizování. Kuchyně v domě je považována za srdce domu. Obklady do kuchyně mohou být rustikální, klasické, prořezávané. Velmi oblíbené jsou i kamenné, cihelné, skleněné a mozaikové obklady do kuchyně.
Skleněné aplikace v kuchyni – design a bezpečné řešení
Kuchyňské desky

Skleněné aplikace v kuchyni – design a bezpečné řešení

Sklo je materiálem, který moderní kuchyni vévodí, protože představuje kompromis mezi tradičním pojetím a novými designovými trendy. Díky svým přirozeným vlastnostem dokáže prosvětlit tmavé kouty, vpustit světlo do interiéru a propojit či naopak oddělit prostor pomocí skleněných příček nebo dveří. Potřebujete-li opticky zvětšit prostor, je hladký a reflexní povrch skla tou správnou volbou.

Uspořádaní kuchyně musí mít svou logiku
Černá kuchyně

Uspořádaní kuchyně musí mít svou logiku

Uspořádání kuchyně musí mít svou logiku – chladnička by měla být co nejblíže ke dveřím a mezi varným centrem a dřezem by mělo zůstat minimálně 30 cm volné plochy. Varná deska má být od konců a rohů pracovní […]

OBKLADY DO KUCHYNĚ

S každou renovací kuchyně, budováním nové, nebo jen změnou, musíme přemýšlet o vhodnosti a praktičnosti zvoleného obkladu. Obklady do kuchyně vybíráme podle typu kuchyně, podle barev, stylu a naší odvaze a touze. Škála a rozmanitost obkladů nám v dnešní době velmi nahrává. Často budeme volit i podle velikosti plochy a finanční možnosti.

Obklady do kuchyně - HOME

Obklady do kuchyně lze koupit od nejmenší velikosti mozaiky až po velkoformátové obklady. Velkoformátové obklady v kuchyni jsou méně náročné na údržbu oproti mozaikám, kde je více spár. Modernějším stylům více sedne velký obdélníkový formát, který protáhne místnost do délky a celkově ji opticky zvětší.

Další možností jak obložit kuchyň je celoplošné sklo na míru. Jediná nevýhoda je finanční náročnost, ale praktičnost, kvalita a vzhled nám to vykompenzuje. Designový vzhled však není tou hlavní předností. Všichni máme zkušenosti s nepříjemným úklidem v kuchyni a právě obklady v kuchyni se častokrát umívají velice špatně. Největším protivníkem při úklidu kuchyňských obkladů jsou právě spáry, ve kterých zůstávají největší nečistoty. Tento problém se skleněným obkladem úplně odpadá.

KuchyňObklady

Kuchyň můžeme obložit nadčasovým laminátem

Jedná se o materiál, který je hned po keramice nejvyužívanějším a z hlediska odolnosti a údržby nevhodnějším způsobem obložení stěny za kuchyňskou linkou. Kuchyňská studia nám takový obklad nabídnou přesně v dekoru naší kuchyňské linky. V běžných hobby marketech najdete nepřeberné množství barev a dekorů velkoformátových desek, které vám na místě seříznou do požadovaného rozměru. Laminát nemá žádné spáry, je odolný vůči teplu i poškrábání a k očištění stačí otření vlhkým hadříkem.

Moderní obklady do kuchyněKuchyň