Permakulturní zahrada

Permakulturní zahrada představuje zemědělství založené na trvalkách. Patří tam tedy rostliny, které jsou co nejvíce odolné a vyžadují minimální péči a údržbu. Je to zahrada podle zákonů přírody. Pokud toužíte mít zahradu, která bude stále dobře vypadat, bude pro vás zahradou pro odpočinek a příjemné chvíle v kruhu rodiny, pak vyzkoušejte permakulturní zahradu. Důležité je správně zasadit a naaranžovat rostliny – některé rostliny se vedle sebe nesnesou tak jako jiné. Některé rostliny jsou celoroční, což znamená, že vaše permakulturní zahrada může být zelená a krásně upravená po celý rok a tedy i v zimním období. Zjistěte více v našich článcích.
Permakultúrní a přírodní zahrada je plná života
Permakulturní zahrada

Permakultúrní a přírodní zahrada je plná života

V přírodní zahradě je nejdůležitější respekt samotného zahradníka k přírodním procesům. Pokud pochopíme fungování různých organismů v zahradním ekosystému, máme skoro vyhráno.

Zakladáme přírodní zahradu
Permakulturní zahrada

Zakladáme přírodní zahradu

Přírodní zahradničení a permakulturu v posledních letech skloňujeme snad ve všech pádech. A není se čemu divit – rozkvetlá zahrada plná květin a užitečných hmyzích pomocníků, kteří snadno zatočí s chorobami a škůdci, zdravá sklizeň bez chemie, jedlý trávník a mnoho dalších radostí, to vše si logicky získává stále více fanoušků.

Jak spravně postupovat při budování biozahrady
Abeceda zahrady

Jak spravně postupovat při budování biozahrady

Zahrady a výsadby vytvořené v souladu s přírodou, s vyloučením jakékoliv chemie a nepřirozených elementů, jsou aktuálně trendové a upřednostňované především mladšími generacemi. Zaručují nejen vysokou dávku originality a zkrášlení exteriéru, ale i užitek. Jak správně postupovat při jejich budování?