Podzimní dekorace

Podzimní období představuje hojnost, dobu sklizně a lovu. Ovoce je již sklizené, obilí nám připomíná už jen strniště na poli, ale přesto se příroda ještě nechce sířit s příchodem zimy. Místo toho aby podlehla únavě po celém roku, předvádí se ve všech možných barvách. Právě příroda nás každý rok inspiruje při tvorbě podzimní dekorace, která nám zlepšuje náladu doma i na zahradě.
Kniha PROJEKTY RODINNÝCH DOMŮ PODZIM/ZIMA 2012 v prodeji
Novinky

Kniha PROJEKTY RODINNÝCH DOMŮ PODZIM/ZIMA 2012 v prodeji

V publikaci z edice Projekty rodinných domů můžete najít aktuální prezentaci tvorby architektů, kteří se zabývají projektováním rodinných domů. Nabízíme vám možnost porovnat různé autorské styly, vybrat si a oslovit autora, jehož projekt se vám […]

Podzimní úklid zahrady
Podzimní dekorace

Podzimní úklid zahrady

Aby byla zahrada v dobré kondici, je třeba ji pravidelně uklízet. A právě podzim, kdy zápasíme se spadaným listím, prostřihanými větvemi a plískanicemi, může být zatěžkávací zkouškou. Především musíme vyřešit, jak zahradní odpad zpracovat a kam ho uložit. Ideálními […]

Podzimní dekorace

Pro mnohé je podzim nejkrásnějším obdobím v roce právě kvůli pestré škále barev, která nás provází na každém kroku na zahradě i při procházce lesem. Tyto barvy si snažíme taky přinést domů v podobě podzimní dekorace. Jakoby nám příroda nechtěla dát příležitost si uvědomit, že nás čeká dlouhá zima skoupá na světlo i barvy. Užijte si toto krásné období a vytvořte si podzimní dekorace plné dobré nálady. Pro jejich tvorbu využijete celou řadu materiálů z vaší zahrady i z volné přírody.

Podzimní dekoracePodzimní dekorace

Přírodní hojnost

Na podzim je příroda bohatá na různé materiály využitelné pro vaši floristickou tvorbu. Podzimní dekorace – dobrou práci odvedou kusy březové či borové kůry, staré dřevo s patinou, kameny zajímavých tvarů, rákos nebo třeba paroží.

Z podzimní procházky si přineste dozrálé kaštany, žaludy, bukvice, větvičky šípkové růže, suché barevné listí z javorů nebo pestré výhony vřesů, které taky můžete použít pro podzimní dekorace u vás doma. Jedním z nejtypičtějších plodů podzimu jsou tykve, u kterých oceňujeme poměrně dlouhou trvanlivost, pestré barvy a zajímavé tvary.

Dekorace na podzimDekorace na podzim - návrhy

Podzimní dekorace v podobě květin

Vřes se pro podzimní dekore využívá v řezané i hrnkované podobě. Kvetoucí rostliny se často sesazují s dalšími druhy do velkých nádob dozdobených barevnými výhony vrb a svíd.

Dobrým sousedem vřesů jsou listopadky nebo macešky. Nabídka hrnkovaného sortimentu bývá opravdu bohatá. Kromě vřesů a listopadek vyzkoušejte pro podzimní dekorace kolopejku nebo pestré bramboříky.

Stejně tak je bohatá i sezónní nabídka květinářství a floristických velkoobchodů. V sortimentu objevíte jiřiny, astry, různé druhy růží, bramboříky i kulovitá květenství hortenzií. Řezané květy skvěle doplní podzimní dárkovou kytici nebo dekorační věnec na jídelní stůl.

Dekoracevenkovní dekorace