Psací stůl

Psací stůl – důležité je vybrat si správně V ostatní době trávíme sezením u počítače stále více času. Mnozí z nás ho denně využívají v práci a potom surfováním po internetu tráví i volné chvíle. Časté a nesprávné sezení může způsobit nemalé těžkosti, proto je správný psací stůl tak důležitý. Je třeba dbát na výběr správného psacího stolu, protože maličkosti, na které budete dávat pozor, vám v budoucnosti mohou ušetřit mnoho problémů.
Byt v centru Prahy odráží sběratelské vášně svých majitelů
Bílý psací stůl 

Byt v centru Prahy odráží sběratelské vášně svých majitelů

Cestování probudilo v Monice lásku k designu, kulturám a umění zemí daleko za našimi hranicemi. Změnilo ji to od základu, a tak se z diplomatky stala designérka a obchodnice s uměním.

Jak si zařídit domácí pracovnu stylově a prakticky
Bílý psací stůl 

Jak si zařídit domácí pracovnu stylově a prakticky

Ne každá domácnost potřebuje velkorysou pracovnu, menší pracovní koutek se stolem a sezením však v dnešní „laptopové“ době najde uplatnění téměř všude.

Aby se dítěti v dětském pokoji dobře učilo
Design interiérů

Aby se dítěti v dětském pokoji dobře učilo

Dětský pokoj je specifický − plní funkci ložnice, pracovny i herny dohromady. Jako mají dospělí různé místnosti pro různé činnosti, i pokoj dítěte by měl být rozdělen na relaxační a pracovní zónu. Zatímco relaxační zóna […]

Klidná kancelář v zahradě
Dřevěné zahradní domky

Klidná kancelář v zahradě

Pracovat doma je určitě fajn, ale má to i své mouchy. Neustále vás rozptyluje nevyprané prádlo, neumyté nádobí a neutřený prach, navíc velmi pravděpodobně stejně vysedáváte u svého stolu a pracujete na počítači. Potřebovali byste […]

Pracovna ušitá na míru
Design interiérů

Pracovna ušitá na míru

Přišourat se do práce pěkně v bačkorách a županu, na tom už dnes není nic výjimečného. Mnozí trávíme prací tolik času, že kdybychom si ho nerozdělili na „práci v práci“ a „práci doma“, rodina by […]

Dětské pokoje pro sourozence
Dětské patrové postele

Dětské pokoje pro sourozence

V dětském pokoji se rodí nejkrásnější sny. V dospělosti si již většinou nepamatujeme detaily interiérů, v nichž jsme celé roky žili a spávali. Zvláštní ale je, že ten z dětských časů dokážeme vidět ostře stále i se všemi jeho zákoutími, barvami a vůněmi. Život sourozenců sdílejících jeden pokoj je plný tajemství, důvěrných rozhovorů a dobrodružství. Možná hektický, s kompromisy, ale i bezstarostný.

Jak šetřit svou páteř

Chodidla by se měla pohodlně dotýkat podlahy, stehna by s ní měla být téměř rovnoběžná a předloktí by mělo být přirozeně položené na pracovní desce psacího stolu. Dnes upřednostňujeme laptop před počítačem, ale ten má své nevýhody. Hrbíme se u něho více než u klasického počítače, kde není obrazovka propojená s klávesnicí. Přidejte si k svému laptopu externí klávesnici a ušetříte tak svou krční páteř.

psací stůl

Práce z domu

Práce z domu má výhodu v tom, že si můžete vytvořit podmínky, jaké vyhovují vám a v jakých se vám bude nejlépe pracovat. Jen těžko můžete v práci ovlivnit, jaký psací stůl vám dají. Domů si však můžete koupit takový, který bude podporovat správné sezení a tím bude prospěšný i pro vaše zdraví.

home office

Psací stůl – na co myslet při výběru?

Požadavkem pro správný psací stůl pro práci doma bude i jeho velikost. Každé z povolání vyžaduje jiné pracovní prostředí. Pokud tedy pracujete s různými podklady, budete potřebovat větší pracovní psací stůl. Ale někteří se možná budou dobře cítit v kuchyni, nebo si práci budou v průběhu dne přesouvat do jiné místnosti. A samozřejmě, na našem pracovním stole by se měl nacházet prostor, kde si můžeme položit svou kávu, čaj anebo jiný oblíbený nápoj.

správny výběr

Rozměry psacího stolu

Důležitý je dostatečný prostor na nohy a aby byl stůl ve správné výšce. Hloubka klasického pracovního stolu má rozměry minimálně 60 cm a šířku má aspoň 80 cm. Dobrou volbou mohou být i rohové psací stoly, případně psací stůl ve tvaru L anebo U. Těm, kteří doma pracují jen jednou za čas, stačí jednodušší a prostorově úspornější řešení.

kancelářsky stůl

Kam umístit psací stůl?

Umístění psacího stolu závisí na orientaci zdroje přirozeného a umělého světla. Je-li světlo na nesprávné straně, budete si při psaní rukou stínit. Proto je nutné myslet i na to, zda vybíráme místo pro psací stůl pro praváka, nebo leváka. Počítač by podle možností měl stát v přímém úhlu k oknu, není vhodné ho umístit naproti. Taková maličkost dokáže ušetřit váš zrak. Co se dále týká šetření očí, vzdálenost mezi počítačem a okem by měla být asi 60 centimetrů.

psací stůl do kanceláře

Rostoucí psací stůl pro děti

Dnešním trendem psacích stolů pro děti jsou takzvané rostoucí stoly. Děti už od útlého věku potřebují psací stůl. Nejprve na kreslení, potom na studium. Ale naše děti rostou a my si to ani neuvědomíme a už opět jim bude jejich psací stůl malý. Rodičům se nechce z finančního hlediska často investovat do nového nábytku a díky rostoucím stolům to už ani není potřeba.

Princip tohoto stolu je, že jeho výška a sklon se dá nastavit podle potřeby. Nastavení sklonu je velmi dobrým řešením i pro ty, co rádi kreslí. Při nastaveném sklonu budou mít lepší prostor na položení ruky a zároveň si nebudou tolik namáhat páteř. Správná výška pro psací stůl je velmi důležitá, ať už pro dítě, nebo dospělého. Nevhodné je sezení vysoko i nízko, proto je třeba najít tu zlatou střední cestu.

stůl pro děti