Rozkládací stůl

Rozkládací stůl je jedním z nejpraktičtějších kusů nábytku, který doma můžete mít. A nejen doma. Rozkládací stůl je perfektní do víkendových domů a na chaty. Kdysi byly rozkládací stoly víceméně piknikové z hliníku nebo plastu, ale dnes najdete i dřevěné luxusní kuchyňské nebo konferenční stoly a stolky, které jsou rozkládací. Ty perfektně slouží zejména při rodinných návštěvách, kde se sejde více lidí najednou. Pro pohodlné usazení, stolování nebo hraní společenských her je takový rozkládací stůl prostě ideální.

Reklama
Byt v centru Prahy odráží sběratelské vášně svých majitelů
Desatero malých bytů

Desatero malých bytů

Doprovází je pověst „potížistů“, které není jednoduché zařídit tak, aby se v nich každý člen domácnosti cítil pohodlně. Neprávem. Ať už na malé ploše bydlíte z pragmatických důvodů, nebo ji prostě milujete, pomocí jednoduchých triků a při dodržení několika základních pravidel z ní můžete vykouzlit prostorný a vzdušný domov.

Stolování v malém

Stolování v malém

Nemusí jít jen o příležitostné stolování nebo snídaňový pult v kuchyni. Jste-li dvoučlenná domácnost, z malého jídelního koutu či barového pultu může vzniknout i slavnostní tabule. Je to věc životního stylu a samozřejmě prostorových možností. Ukážeme vám, že královsky se dá najíst i v malém prostoru (a nejen v kuchyni).

Nová jídelna

Nová jídelna

V uplynulých letech se z našich příbytků jaksi vytratily místnosti určené výhradně ke stolování. Jídelní stůl se přesunul do kuchyně a jeho funkce se zúžily jen na praktické využití. Každý člen rodiny se prostě najedl, vstal od stolu a běžel za svými povinnostmi. Nic víc. Konzumování jídla na úrovni stolování se změnilo v neznámý pojem. To vše se naštěstí pomalu stává minulostí. Zjistili jsme, že právě chvíle strávené při společném stolování jsou možná jediné, kdy se pravidelně setká celá rodina a všichni si mohou vychutnat příjemnou atmosféru – ve společném rozhovoru a u chutného jídla. A pokud se stolující budou cítit příjemně v hezkém prostředí, nebudou od stolu utíkat.