Bazénové čerpadlo

Bazénové čerpadlo je nezbytnou součástí každého bazénu. Funguje jako oběhové čerpadlo ve filtračním zařízení k bazénu a slouží k pohonu bazénových atrakcí. Bazénové čerpadlo je tedy určeno na filtraci a cirkulaci vody v bazénu. Bazénové čerpadlo se vybírá podle výkonu a to v závislosti na objemu vody v bazénu a na vzdálenosti techniky od bazénu. V zásadě platí, že větší vzdálenost vyžaduje výkonnější bazénové čerpadlo. Existují i bazénová čerpadla tepelná. Ta jsou ideální pro ty, kteří si chtějí ve svém bazénu zaplavat i po skončení nejteplejších letních dnů. Tato bazénová čerpadla příjemně ohřejí vodu tak, jak budete požadovat.

Bazén po zimě: Jak připravit venkovní bazén na novou sezónu?
Relax v zahradě

Bazén po zimě: Jak připravit venkovní bazén na novou sezónu?

Pokud jste si bazén po skončení letní sezóny precizně uklidili a zajistili ochranným krytem, bude jeho opětovná příprava na novou sezónu hračkou. Nezapomeňte však dodržet pár základních pravidel.

Jak podpořit využívaní bazénu?
Relax v zahradě

Jak podpořit využívaní bazénu?

Toužíte po bazénu, ale nevíte, zda nákladnou investici nakonec dostatečně zužitkujete? Jednou z možností, jak podpořit využívání bazénu, je určitě použití prvků, které vám prodlouží koupací sezonu o jarní a podzimní měsíce.

Bazén v zahradě
Rady a Tipy

Bazén v zahradě

Před pouhými dvaceti lety bylo jenom pomyšlení na to, že by si člověk pořídil bazén, docela bláhové. Doba se ale změnila, takže dnes už je možné spatřit tyrkysová oka bazénů na tisících českých zahrad. Zatímco […]