bioodpad

Proč vyhazovat bio odpad do popelnice? Díky kompostování můžeme do zahrady vrátit živiny. FOTO ISTOCK
Rady a Tipy

Poklad ukrytý v kompostu

Kompostování na zahradě je tak trochu alchymie, ale tyglíky a tlusté knihy k němu nepotřebujeme. A opravdu můžeme i z rozkladu získat poklad, který vyživí a ozdraví zahradu.

Foto ze soutěže Miss Kompost POŘÁDANÉ společností Ekodomov
Rady a Tipy

Pravidla kompostování a průvodce výběrem kompostéru

Kompostování dnes můžete vnímat dvěma způsoby: jako starobylou praxi předávanou z generace na generaci, nebo jako veskrze současný trend vyvolaný nutností třídit odpad.

Žížaly mají obzvlášť rády kávovou sedlinu nebo namočené proužky papírové lepenky. Počet žížal se odvíjí od předpokládaného množství odpadu. Půl kila žížal zkonzumuje za den okolo čtvrt kila odpadů, což je zhruba množství, které vyprodukuje čtyřčlenná rodina za den. FOTO KOKOZA
Rady a Tipy

Je možné kompostovat i v bytě? Budete překvapeni, ale jde to!

Bydlíte v panelákovém bytě, nemáte zahrádku, a přesto byste chtěli smysluplně využívat bioodpad? Rozšiřte svou „sbírku“ domácích mazlíčků o žížaly. A pokud si potrpíte na design, pořiďte jim estetický domeček.

Rady a Tipy

Hnojíme ekologicky

Víte, že dnes už lze koupit maštalní hnůj či slepičince v elegantních granulkách? A dokonce i kompost se dá vyrábět přímo v bytě. Bioodpad, pro nás dále nevyužitelný, se tak díky přirozeným rozkladným procesům stává opět potravou. Tentokrát pro rostliny.