Chytrá izolace

Co znamená chytrá izolace? Chytrá izolace je způsob zateplení s kanadským materiálem – izolační pěnou zvanou Icynene. Tento typ izolace je na vodní bázi a v podstatě to znamená, že v létě chladí a během zimních měsíců hřeje. Díky svým vlastnostem pomáhá zmírnit následky vnějšího prostředí na teplotu v domě. Chytrá izolace pomáhá vytvářet a udržovat optimální teplotu po celý rok v jakémkoliv období. Pěna Icynene zajišťuje také výborné odpařování vlhkosti z domu, což pomáhá udržovat stále suché prostředí (i suchou konstrukci stavby, což prodlužuje životnost stavby) a příjemné prostředí pro celou domácnost. Zjistěte více o tomto moderním způsobu izolace v článcích našeho online magazínu HOME.

Foukaná minerální izolace
Dům

Jak jednoduše zateplit střechy bungalovů? Rychlé řešení přináší foukaná minerální izolace

Bungalovy nabízejí mnoho výhod včetně snadné údržby či bezbariérovosti a flexibility ve využití prostoru. Ještě donedávna ale jejich majitelé museli při zateplování střešních konstrukcí čelit řadě úskalí. Nyní to lze jednoduše vyřešit pomocí foukané minerální izolace. Jak kvalitně zateplit střechu a půdu, a zvýšit tak energetickou účinnost tohoto typu staveb, poradí Ing. arch. Tereza Vojancová ze společnosti URSA.

CLIMAGLASS-Y
Nezařazené

CLIMAGLASS-Y – unikátní novinka mezi izolacemi

Na český trh přichází nová unikátní tepelná a akustická izolace Climaglass-Y, která je vyrobena ze skelné vlny metodou rozvlákňování taveniny skla a dalších přísad. Tato izolace má vynikající protipožární a akustické vlastnosti a navíc snadno propouští vodní páru.

Deska pro vnitřní zateplení Kingspan Kooltherm K17
Stavební materiály

Kvalitní izolace ušetří místo i peníze

Společnost Kingspan Izolace přináší na český trh nejmodernější typy tepelných izolací s mimořádnými vlastnostmi při minimálních tloušťkách. Přijďte na výstavu Střechy Praha a přesvědčte se osobně, že kvalitní izolace nemusí být tlustší než pár centimetrů!

Novinky

Tepelná izolace trochu jinak

Zvýšené náklady na energii a úniky tepla způsobené vlivem nedostatečné nebo netěsné tepelné izolace jsou v zimě nejčastější bolestí starších domů i mnoha novostaveb. Tento problém je však stále aktuálnější i v letních měsících. Jednou […]