Dětský stůl

Všechny děti potřebují doma svůj vlastní dětský koutek. K tomu patří dětský stůl, židle, a prostor pro hračky a psací potřeby. Dětský stůl je vyroben ze dřeva nebo plastu a může se využívat v interiéru i exteriéru domu. Pro menší děti slouží ke stolování, ale i k různým dětským aktivitám jako kreslení, malování, hraní se s plastelínou nebo stavba z kostek. Tyto stoly jsou jednoduché a mohou být jednobarevné nebo s pohádkovým motivem a různými kresbami. Pro starší děti slouží dětský stůl zejména na plnění školních úkolů, psaní a počítání. Takový dětský stůl má k tomu přizpůsoben i design. Může obsahovat boční šuplíky a různé přihrádky pro sešity a učebnice. Najděte inspirace pro dětský nábytek na našem portálu.

Design interiérů

Nejkrásnější dětské pokoje

Na děti na našich stránkách nezapomínáme ani v průběhu roku. Velká část návštěv, které jsme vám na našich stránkách v minulosti představili, nás zavedla i do dětských pokojů. Rozhodli jsme se proto vybrat ze starších čísel ty nejzajímavější, nejpovedenější a nejinspirativnější příklady, jak se s tématem bydlení pro děti vypořádali rodiče i architekti.

Dětský stolek foto : Mgr. art. Jana Ardanová
Hand Made

Jak jednoduše vyrobit dětský stolek na hraní i psaní

Dítěti určitě udělá radost pohodlný psací a hrací stolek, na který může kreslit křídami. Je vhodný i pro dvě děti. Velikost a barevnou kombinaci můžete přizpůsobit věku a povaze svého dítěte. Stolek s domečkem na hraní a kreslení v jednom je navíc ideální do malého bytu.

Design interiérů

Dětský pokoj nemá být chloubou rodičů

O tom, jak se liší představy rodičů a dětí, o fungování sourozenců v jednom pokoji, ale i o odvaze experimentovat s materiály a důvěřovat vlastní výchově jsme se bavili s autorkou mnoha dětských pokojů Annou Igriciovou z ateliéru […]

Rekonstrukce domu

Jak na dětský pokoj

Dětský pokoj je velmi specifický prostor. Podle toho, co dítě v tomto pokoji provozuje a jaké aktivity a děje se zde odehrávají, by se dalo říci, že se jedná o malý byt v bytě. Dítě tento svůj prostor obývá daleko intenzivněji než jiné pokoje. Stejně jako v dospěláckém bytě zde můžeme najít zóny společenské, pracovní i relaxační. Všechny tyto zóny nalézt jsou však v pokojích pro nejmenší zastoupené na jediném místě.