Elektrické řetězové pily

Elektrické řetězové pily – i když v běžné domácnosti  je jejich využití minimálně až žádné, pokud vlastníte zahradu, může se vám stát, že se vám čas od času hodí. Kácení stromů, chystání dřeva na zimu nebo při čištění zarostlé zahrady se s elektrickou řetězovou pilou stane hračkou. Mají silný řezací výkon a dlouhou životnost. Elektrické řetězové pily vám pomohou rychle a účinně provádět rutinní práce kolem domu nebo chaty, řezání palivového dřeva, polen, kácení stromů, nebo pročišťování zarostlého lesa a louky. Pokud často pracujete kolem domu, řetězové pily se stanou vaším nejlepším kamarádem. Přečtěte si více informací a rad o řetězových pilách i v našich článcích.

Stihl MSA 160 C-BQ, akumulátorová pila, lehká a kompaktní, pilový řetěz 1/4” PM3 s nízkými vibracemi a malými zpětnými rázy, lišta 30 cm vhodná na větve a malé stromy o průměru do 20 cm, akumulátor a nabíječka není součástí dodávky, 7 990,- Kč, www.stihl.cz
Zahradní technika

Topíme dřevem: Jakými přístroji si usnadníte pořízení zásob?

Slunce už ztratilo na své síle, a proto bychom si měli začít připravovat palivové dřevo, abychom se ohřáli i v zimě. Víte, s jakými přístroji si pořízení dostatečných zásob co nejvíce usnadnit?

foto: Stihl
Zahradní technika

Výběr motorové pily a příprava dřeva na zimu

Zima se pokradmu blíží. Pro domácnosti, které nerady spoléhají na dodávky elektrické energie nebo plynu a topí dřevem, tak začíná období příprav. Topení dřevem má řadu výhod − oproti plynu či elektřině je levnější i ekologičtější. Navíc představa dlouhého zimního večera v křesle u praskajícího krbu zahřeje i ty, kteří si teplo dopřávají jen z radiátoru.