Jídelní křeslo 

Jídelní křeslo nenajdete u stolu v malé kuchyni. Je určeno k sezení u většího stolu v jídelní části prostorné kuchyně nebo v jídelně. Jídelní křeslo je rozměry o něco širší než klasická židle, a proto vyžaduje také více prostoru pro pohodlné usazení. Jídelní křeslo se vyznačuje tím, že má vyšší opěradlo než některé běžné židle, a má ruční opěrky. Jídelní křesla mohou být interiérová nebo i exteriérová jako součást zahradního jídelního setu. Co se týče materiálového provedení, jsou různá. Můžete najít jídelní křeslo dřevěné, plastové, kovové, ratanové nebo kombinované s textilem.

Pro společné chvíle. Televize mívá tendenci rodinu spíše rozdělovat, než spojovat, a to majitelé rozhodně nechtěli. Přestěhovali ji do dětské ložnice − v obýváku tvoří ústřední motiv knihovna a místa pro čtení, vzájemnou komunikaci a odpočinek s výhledem do zeleně. FOTO DANO VESELSKÝ
Design interiérů

Byt, který vás zaujme už od vchodových dvěří

Když jste vášnivými sběrateli obrazů a vaše kamarádka je shodou okolností architektka s láskou k bílé a minimalismu, nemůže to dopadnout jinak, než že se ocitnete ve sněhobílém království jako z pohádky Hanse Christiana Andersena. Jen bez zbytečných kudrlinek.