Jídelní židle

Jídelní stůl máte vybraný, ale na co se u něj posadíte? Je potřebné si zakoupit jídelní židle. Dnešní nabídka je opravdu pestrá, jak materiálově, vzhledově a pohodlností, tak cenově a funkčností. Můžete mít téměř vše. Záleží na vašem interiéru, vkusu, peněžence a účelu. Říkáte si, účelu? Vždyť chci židle ke stolu. Jak se ale jídelní židle liší vzhledově, tak se liší i pohodlností. Jestli máte stůl pouze pro rychlé občerstvení, nehodláte u něj vysedávat, máte neomezený výběr. Někdo, pro koho je posezení s rodinou či přáteli u stolu něco jako náboženství, už musí židle pečlivě vybírat. Co si budeme povídat, ne na každé se dá sedět dlouhé hodiny…

Byt, který vás zaujme už od vchodových dvěří
Design interiérů

Byt, který vás zaujme už od vchodových dvěří

Když jste vášnivými sběrateli obrazů a vaše kamarádka je shodou okolností architektka s láskou k bílé a minimalismu, nemůže to dopadnout jinak, než že se ocitnete ve sněhobílém království jako z pohádky Hanse Christiana Andersena. Jen bez zbytečných kudrlinek.

Nábytek z (ne)tradičních materiálů
Nábytek

Nábytek z (ne)tradičních materiálů

Za sezení z korku, konopí, vlny, či dokonce papíru v podobě designových skvostů se nejen nemusíte stydět, ale navíc se stanou praktickou a elegantní třešničkou jakéhokoli interiéru.

Nová židle (téměř) zadarmo
Hand Made

Nová židle (téměř) zadarmo

Je vám líto vyhodit starý stoletý kus nábytku, jenže v původním stavu se nedá používat? Zdeformované a rozsušené sedadlo, polámané části, přetíraná a popraskaná barva. Chcete ho oživit? Je to jednodušší, než si myslíte.

Nová jídelna
Kuchyně

Nová jídelna

V uplynulých letech se z našich příbytků jaksi vytratily místnosti určené výhradně ke stolování. Jídelní stůl se přesunul do kuchyně a jeho funkce se zúžily jen na praktické využití. Každý člen rodiny se prostě najedl, vstal od stolu a běžel za svými povinnostmi. Nic víc. Konzumování jídla na úrovni stolování se změnilo v neznámý pojem. To vše se naštěstí pomalu stává minulostí. Zjistili jsme, že právě chvíle strávené při společném stolování jsou možná jediné, kdy se pravidelně setká celá rodina a všichni si mohou vychutnat příjemnou atmosféru – ve společném rozhovoru a u chutného jídla. A pokud se stolující budou cítit příjemně v hezkém prostředí, nebudou od stolu utíkat.