Kamna na dřevo

Krbová kamna na dřevo jsou domácími dopňky, které mohou sloužit i jako hlavní zdroj vytápění. Nejčastěji jsou však využívány jako náhradní zdroj vytápění v zimní sezóně nebo na podporu hlavního vytápění během tuhé zimy. Rozdělují se podle výkonu (0-8 kw nebo 9-více kw) ale i podle materiálového provedení a to na keramické krbová kamna na dřevo, litinová krbová kamna nebo ocelové kamna na dřevo. Nejčastěji je možné je vidět v rodinných domech, srubech, dřevostavbách či chatách. Moderní kamna na dřevo přicházejí v nabídce i se zabudovaným ventilátorem, který zvyšuje účinnost topení a také rychleji rozproudí teplý vzduch do místnosti. Více info v našich článcích.

11 x krby a krbová kamna pro vaši inspiraci
Vytápění

11 x krby a krbová kamna pro vaši inspiraci

Krby a krbová kamna představují v našich domovech často výrazný či dokonce dominantní prvek obytného prostoru. Proto kromě technických parametrů sledujeme při výběru také vzhled. V nabídce jsou moderní i rustikální varianty pro všechny typy interiérů.

Jak na kamna?
Vytápění

Jak na kamna?

Taky se už těšíte, jak si večer zatopíte v kamínkách? Jak se z nich teplo rozlije do celého interiéru a vy uslyšíte známé praskání polínek? Než se ale zachumlete do deky s hrnkem čaje a nohy opřete o jejich příjemně rozpálený […]

Kamna jako plnohodnotný zdroj tepla
Vytápění

Kamna jako plnohodnotný zdroj tepla

Zatímco krb je symbolem domácí pohody, krbová kamna se pomalu, ale jistě stávají symbolem efektního aefektivního způsobu vytápění. Dnešní kamna už ani zdaleka nejsou historickým artefaktem, ale plnohodnotným zdrojem tepla – navíc za zajímavou cenu.