Moderní zahrada

Každá zahrada by měla být požitkem pro své vlastníky a poskytovat jim relax a pohodu. Moderní zahrady jsou populární zejména v městských částech a exteriérech domů. Jak asi vypadá moderní zahrada? Moderní zahrada je taková, do které se používají různé moderní prvky pro efekt nebo jednodušší zalévání či údržbu. V moderní zahradě jsou často využívány prvky jako kámen a dřevo, a má přesné rozložení jednotlivých rostlin a zahradních doplňků či nábytku. Takové moderní zahrady jsou předem detailně naplánovány. Pokud i vy toužíte po moderní zahradě, přečtěte si články na našem portálu s nápady, novinkami a tipy.

Bydlení

Výsledkem svépomocné práce mladého architekta je moderní dům spjatý s přírodou

Na úplném konci obce, dostupný cestičkou lemovanou majestátními kaštany, zcela pod lesem se rozprostírá areál několika domů, z nichž jeden je výsledkem svépomocné práce mladého architekta.

FOTO LUCIE PEUKERTOVÁ
Realizace zahrad

Moderní minimalismus v zahradě

Při tvorbě zahrady je vždy nutné pamatovat na to, že zahrada nefunguje pouze v rámci svého mikrosvěta, ale je součástí širšího okolí. Jinak tomu není ani u moderní minimalistické zahrady, ve které se snoubí jednoduchost konceptu s čistotou moderní architektury.

Realizace zahrad

Zahrada s nespoutanou duší na jihu Holandska

V den, kdy jsme chtěli ve městě Venlo na jihu Holandska navštívit pár zahrad, bylo od rána zamračeno a deštivo. Nebylo to ideální počasí, ale po počátečním váhání jsme si alespoň jednu návštěvu nenechali ujít. Nakonec jsme byli rádi a usoudili jsme, že i v dešti se vyplatí objevovat a obdivovat.

Realizace zahrad

Mětská zahrada vhodná k modernímu domu

Zahrada, kterou vám představíme, byla vytvořena pro prestižní přehlídku světového zahradního designu a je určena do městského prostředí k modernímu domu s čistými liniemi. Vyniká elegancí, harmonií a promyšlenou skladbou rostlin. Ať už jste z města a chcete čerpat inspiraci, […]