rez drevin

Stříhání dveřin
Rady a Tipy

Jak oživit zahradu a posílit zdraví dřevin správným řezem?

Řez patří k nejdůležitějším zahradním pracím, ale pro mnoho pěstitelů je nejsložitější, a proto odsouvanou činností. Neobejde se bez něho během svého života téměř žádná dřevina. Díky řezu získávají přitažlivější vzhled, více kvetou a bohatěji plodí. V neposlední řadě je vhodně zrealizovaný řez jednou z osvědčených cest posílení celkového zdravotního stavu a prodloužení života dřevin.

Řez nuzkami
Rady a Tipy

Techniky řezu rostlin: 11 osvědčených tipů pro jarní období

Vyzkoušejte osvědčené způsoby řezu rostlin na začátku sezóny, které vám pomohou docílit bohatšího kvetení, posílí celkovou vitalitu a zlepší odolnost rostlin vůči chorobám a škůdcům. Není to nic složitého, většina z těchto úkonů vám nezabere moc času ani nebude vyžadovat speciální znalosti. Konečný efekt rozhodně stojí za vynaloženou námahu.

Odumřelá hmota trvalek dokáže ochránit před mrazem přezimující pupeny.
Rady a Tipy

Zazimujte svou zahradu snadno a rychle

Ještě než přijdou první mrazy, je třeba zazimovat zahradu, abyste se vyhnuli případným škodám. Pozornost věnujte hlavně okrasnému jezírku, automatickému závlahovému systému nebo třeba rostlinám v nádobách, které by si s nízkými teplotami nemusely poradit.

Rady a Tipy

Řez ovocných dřevin

Dobře a čistě vedený řez zajistí přístup slunečních paprsků a vzduchu do koruny. Příliš husté stromy totiž snáze podléhají chorobám a škůdcům, ovoce je méně kvalitní a hůř se skladuje. Při řezání se vyvarujte zbytečných […]