Stavba srubu

Stavba srubu není příliš náročná, ale pokud se chystáte postavit si srub úplně sami, je důležité abyste poznali několik důležitých pravidel. Dřevo je přírodní materiál a je nutné znát jeho vlastnosti a jak se chová během jednotlivých úkonů, externalit či ročních období. Také nezapomeňte na potřebné stavební povolení a další doklady, které při stavbě potřebujete mít. Stavba srubu stavební společností je o něco jednodušší. Při plánování stavby srubu na míru si s architektem přejdete vaše požadavky na srub a jiné možnosti, a ostatní za vás vyřídí stavební společnost. Nebo si můžete vybrat některý z již navržených nabízených srubů. Zjistěte více o stavění svépomocí v článcích našeho online magazínu HOME.

Dřevostavby

Dřevěné stavby

Patřím k těm odrostlým dětem, které maminky poctivě vodily na ranní tréninky na zimní stadion. Ten náš byl celý ze dřeva. O vytápěné sportovní hale jsme mohli nechat jen zdát. Oblá nosná konstrukce z lepených půloblouků a dřevěný podhled […]

Stavební materiály

Moderní finský srubový dům ze dřeva

Severská architektura dřevostaveb a obzvlášť srubových domů je fenomén, který osloví odborníka i laika. Především finské dřevěné srubové domy začínají být pojmem na stavebním trhu – a nejen pro náročnou klientelu v západní Evropě či Japonsku, ale i u nás.