Vnitřní zateplení

Nejčastěji se využívá izolace z vnější strany protože tak chrání celý objekt před vnějšími nepříznivými vlivy, ale pokud to není možné, přichází na řadu vnitřní zateplení. Používá se zejména při historických budovách, při kterých se musí zanechat vnější původní stav a vzhled budovy. Vnitřní zateplení může být provedeno různými způsoby a dokonce i speciální tepelně-izolační omítkou nebo nátěrem. Dalším způsobem je vnitřní zateplení s parozábranou, dále s pěnovým polystyrenem, nebo  zateplení pěnovým sklem. Vnitřní zateplení využívají také samostatní vlastníci bytů v panelácích, kde se pro zateplení celé budovy zvenku vlastníci bytů společně nerozhodli.  Zjistěte více o vnitřním zateplení v našich článcích.

Deska pro vnitřní zateplení Kingspan Kooltherm K17
Stavební materiály

Kvalitní izolace ušetří místo i peníze

Společnost Kingspan Izolace přináší na český trh nejmodernější typy tepelných izolací s mimořádnými vlastnostmi při minimálních tloušťkách. Přijďte na výstavu Střechy Praha a přesvědčte se osobně, že kvalitní izolace nemusí být tlustší než pár centimetrů!

Rekonstrukce domu

Zateplení – cesta k úsporám

Zateplování je v současnosti jedním z nejčastějších stavebních zásahů, které se realizují, by se snížily energetické nároky budovy. Hlavní motivací je finanční úspora na vytápění, další podnět přichází v podobě přísnějších norem a evropských směrnic.

Stavební materiály

Kvalitní izolace není jen zateplení

I když jsme již slyšeli o tepelné izolaci opravdu hodně, mnozí z nás si přesto spojují tento pojem pouze se zateplováním a úsporou energie. Přitom obrovské výhody izolace nespočívají jen ve zvýšení tepelného komfortu příbytku a následném odlehčení peněžence při placení účtů za spotřebu energie, ale také v předcházení pronikání vlhkosti a tvorbě plísní v interiéru. Další velkou výhodu kvalitního zaizolování ocení především ti, kteří mají hlučné sousedy nebo jsou denně vystavováni hluku z ulice či jiným nepříjemným zvukům. Kromě toho je dalším velkým přínosem i příjemné klima v létě.