Zahradní dekorace

K čemu nám slouží zahradní dekorace? Představte si letní posezení v zahradě, nebo podvečerní party s přáteli, či víkendovou zábavu s dětmi v zahradě. Zahrada představuje místo pro společné události s rodinou a přáteli. A stejně jako dekorace zdobí váš interiér, zpříjemňují nebo rozveselí, zkrášlí nebo oživí nezajímavý kout, tak mohou tento účel splňovat i zahradní dekorace. Mohou sem patřit různá led světýlka, květináče, džbány, zvířecí sošky, a různé předměty jako dřevěný vozík, fontána, nebo zvonec apod. Některé dekorace do zahrady si můžete také sami vyrobit, což dodá vaší zahradě charakter a jedinečnost. Přečtěte si více o zdobení zahrady i v našich článcích.

Lampáš s květinami

Jak si vyrobit originální zahradní lucerny

Během teplých večerů není nic lepšího než posezení s přáteli v zahradě nebo na terase při příjemném osvětlení a dobrém jídle. Kromě klasických svíček a LED světel si tuto atmosféru můžete vychutnat i s originálními lucernami.

Kout s dekorací v zahradě
Realizace zahrad

13 tipů, jak za víkend připravit zahradu na léto

Jednoduché nápady, s jejichž pomocí dosáhnete velké změny, jsou vždy ty nejlepší. Ty naše dokážete realizovat sami, a navíc i s minimálním rozpočtem.

foto: Möbelix

Jak z jednoduchých poliček vytvořit zahradu na stěně?

Sezona zahrad je už v plném proudu, proto jsme pro vás tentokrát připravili návod na vertikální zahradu, která je vhodná jak do exteriéru, tak i do interiéru. VYZKOUŠEJTE HO!

FOTO DANIEL KOŠŤÁL
Rady a Tipy

7 detailů, které oživí zahradu

Zdá se vám vaše zahrada i navzdory pozornosti, kterou jí neustále věnujete, málo zajímavá? Možná jí chybí okouzlující zákoutí a detaily, které jí dodají skutečné kouzlo. I zdánlivá maličkost situovaná dál od vstupní části dokáže divy. Nabízíme vám několik inspirací.

Rady a Tipy

Deset červnových úkolů do zahrady

Zahradník vám poradí, jak pečovat o rostliny v červnu.

Rady a Tipy

Lekce zahradního stylingu

Zahradu netvoří jen zeleň a  živá příroda, ale i  různé materiály v  podobě dlažeb, nábytku či dekorací – jejich textury, tvary a  barvy se mohou s  rostlinami vzájemně doplňovat nebo naopak vytvářet zajímavé kontrasty. Precizním […]