Zahradní posezení

V každé zahradě je třeba mít zahradní posezení. Zahradní posezení totiž představuje prostor pro odpočinek a prostor pro příjemné setkání s rodinou a přáteli. Zahradní posezení zahrnuje sedačkovou sestavu a zahradní konferenční stolek, jsou to různá křesla, židle se stolkem, nebo i lehátka a závěsná křesla. Zahradní posezení by mělo být komfortní a příjemné, ale zároveň by mělo dokonale doplňovat vzhled vaší zahrady – stylově, velikostně i materiálově. Jak by mělo vypadat správně zahradní posezení? Který nábytek je skutečně nejvhodnějším pro zahradní posezení? Přečtěte si naše články a zjistíte více. Kromě toho vám nabízíme novinky a inspirace pro hezčí bydlení.

Rostliny v sudech
Rady a Tipy

Jak levně vylepšit zahradu? Inspirujte se kreativními úpravami s malým rozpočtem

Krásná a funkční zahrada nemusí znamenat obrovské investice. S několika jednoduchými a finančně příznivými úpravami můžete proměnit svůj venkovní prostor do harmonického a na pohled krásného a příjemného místa.

Buildify nábytek
Relax v zahradě

Rady a tipy pro výběr zahradního nábytku

Počasí už láká k posezení na čerstvém vzduchu a pro vybírání nábytku do zahrady nebo na terasu či balkon už nastal nejvyšší čas. Jak se ale rychleji zorientovat v pestré nabídce a pořídit ty správné kousky? Užitečné rady a tipy, ale i stylové trendy pro letošní sezonu přináší odborník z Hornbachu.

Sluneční plachta nad terasou
Relax v zahradě

Jak vybrat venkovní ochranu proti slunci

Ochrana proti slunečním paprskům se stává nedílnou součástí pobytu na zahradě. Slunečník, sluneční plachta, markýza nebo party stan jsou pomocníci téměř každého soukromého exteriéru. Pokud na vaší zahradě sluneční ochrana stále chybí, odborník z Hornbachu poradí se správným výběrem.

Kout s dekorací v zahradě
Realizace zahrad

13 tipů, jak za víkend připravit zahradu na léto

Jednoduché nápady, s jejichž pomocí dosáhnete velké změny, jsou vždy ty nejlepší. Ty naše dokážete realizovat sami, a navíc i s minimálním rozpočtem.

Terasa s bazénem
Realizace zahrad

Tipy, jak vybrat vhodnou terasu

Terasa je místo, kde si odpočinete, posedíte s přáteli nebo strávíte společné chvíle s rodinou u venkovního grilu. Vzhled terasových prken či dlažby však není to jediné, na co je třeba při její realizaci myslet. Seznámíme vás s různými možnostmi materiálů a poradíme se správným umístěním i velikostí terasy.

Barevné kombinace − často si ani neuvědomujeme, jak moc ovlivňují naše nálady a pocity. V relaxačních zónách najdou své místo především studené tóny, které navozují uklidňující atmosféru. Dejte přednost modré, starorůžové, fialové nebo bílé. FOTO LUCIE PEUKERTOVÁ
Rady a Tipy

Plánování zahrady byste neměli podcenit

Pro většinu čerstvých majitelů pozemku je zahrada na vedlejší koleji až do doby, než bude dům pevně stát na svém místě. Jakmile je ale postaveno, začnou se zahradou chvátat jako o závod. Právě při tomto hektickém běhu za krásnou zahradou vznikne nejvíc chyb.

Relax v zahradě

Opravdu letní kuchyň

Asi největší výhodou života v rodinném domě je, že za pěkného počasí může váš životní prostor rozšířit zahrada – jak o další čtvereční metry, tak i o úplně jiný rozměr bydlení. Může se stát vaším letím obývacím pokojem, jídelnou […]

Rady a Tipy

Zahradní kuchyň

Asi největší výhodou života v rodinném domě je, že za pěkného počasí může váš životní prostor rozšířit zahrada – jak o další čtvereční metry, tak i o úplně jiný rozměr bydlení. Může se stát vaším letím obývacím pokojem, jídelnou či kuchyní pod širým nebem... jen ji na to musíte připravit.