Zahradní sekačky

Víte jak si správně vybrat zahradní sekačky? Na trhu je jich několik a jejich výběr může být někdy matoucí. Před nákupem byste si měli položit i tyto otázky: Jak velký je váš trávník? – Je podstatné vědět, zda potřebujete udržovat jen malou plochu, nebo máte velký pozemek a vysokou trávu, na kterou potřebujete výkonnější přístroj. Jak vysoký a silný jste? – Některé zahradní sekačky mají nastavitelnou výšku rukojeti, což vám umožňuje lepší manipulaci; některé jsou také odlehčené nebo jsou těžší. Kde se chystáte používat vaši zahradní sekačku? – Potřebujete použít sekačku na rovnou plochu, nebo máte stromy, jezírka a jiná místa, které je třeba sekačkou obejít? Kolik prostoru máte na uskladnění zahradní sekačky? – Prostor na uskladnění sekačky je něco, na co mnozí zapomínají, a je to přitom dost podstatné. Více rad a tipů při výběru zahradní sekačky najdete v našich článcích.

ruční sekačka seká trávu
Zahradní technika

Čeho si všímat při výběru sekačky a jak zvolit tu správnou

Při výběru té správné travní sekačky sehrává důležitou roli mnoho faktorů. Proto je dobré si před rozhodnutím o koupi důkladně rozmyslet, jaký model nejlépe zodpovídá vašim potřebám.

sekačka na trávu
Zahradní technika

Jak postupovat při výběru sekačky?

Zahradní sekačka je investice na několik let. Před finálním rozhodnutím si dobře promyslete, zda vybraný typ dokáže splnit všechny vaše požadavky. Abyste při výběru nepřehlédli některé z jejich klíčových vlastností, nabízíme vám jejich podrobný přehled.

Rady a Tipy

Trávník jako stvořený pro oddech

Trávníky byly, jsou i budou součástmi zahrad. Jejich vzhled ovlivňuje vícero faktorů – půdní podmínky, výběr vhodného osiva či celková péče. Pro někoho je relaxováním vylehávání na dokonalém pažitu u bazénu, pro jiného jsou oddechem činnosti jako sekání či zalévání. A ačkoli jde o rozdílné formy oddechu, následující řádky jsou paradoxně určeny pro obě skupiny milovníků trávníku.