Zateplení podlahy

Pokud si doma topíte během chladných měsíců, ale i tak vám je od chodidel zima, pak je pro vás ideálním řešením zateplení podlahy. Pokud váš domov ještě k tomu stojí na podpivničnom prostoru chlad, který pociťujete od chodidel se nebude mnohem lišit ani přidáním koberců nebo nošením pantoflí. Zateplení podlahy se provádí po celé ploše, což dodává vašemu prostoru mnohem více tepla než např. radiátor, který pokrývá mnohem menší plochu. I když teplý vzduch stoupá vzhůru, zateplena podlaha způsobuje to, že teplo dostáváte přesně v takovém rozměru a množství jako doma potřebujete. Nemluvě o šetření energií za vytápění, které díky zateplené podlaze budete získávat. Zjistěte více o zateplení podlahy, možná vás přesvědčíme o jeho výhodách i v našich článcích.

Stropy z pohledového betonu dodávají prostoru technický ráz. Podélná orientace bednění vytvořila vzor, který vede pohled „diváka“ k zaskleným stěnám. FOTO TOMÁŠ MANINA
Návštěvy domů

Architekt pro svůj dům naplno využil místo, které se mu nabídlo

Sžitý s prostředím, ovládaný dvěma výhledy, takový je dům, který architekt Tomáš Šebo navrhl pro sebe a svou rodinu.

Stavební materiály

Využívejte svou půdu i po zateplení

Půdu má většina klasických domů.  Jedná se o prostor, který se nachází bezprostředně pod lomenou střechou domu, vyplňuje tedy prostor mezi stropem posledního podlaží a krovem. Z toho důvodu má půda zkosený strop, sníženou světlou výšku a těžko přístupná zákoutí. Půda je obvykle prostor, který je velmi špatně nebo vůbec tepelně izolován. Je buď prázdný, nebo se využívá jako odkladiště nepotřebných či zřídka využívaných věcí případně jako sušárna prádla. Co ale s půdou, která má dál sloužit ke svým odkladním účelům, a přitom by měla posloužit jako teplená izolace?