Zateplení střechy

Neříká se zbytečně „mít střechu nad hlavou“… Střechy jsou opravdu nejdůležitější a nezbytnou součástí našich životů. Představují korunu našeho domu, a poskytují nám sucho, teplo a domov. Zateplení střechy může být různé. Rozlišuje se podle toho, zda se jedná o bytový dům, rodinný dům, plochou střechu nebo šikmou. Každé zateplení střechy však nabízí zdravější prostředí a šetření energií za vytápění. Zdravější prostředí zejména proto, že dobře izolovaný dům je chráněn před plísněmi a různými bakteriemi, které vznikají při nadměrné vlhkosti. Zateplení střechy šetří vaše náklady na energie, protože teplo z vytopeného domu neuniká tak, jak by to mohlo být při neizolovaných domech. Přečtěte si io jiných výhodách zateplení střech v našich článcích.

Stavební materiály

Videonávod na zateplení šikmé střechy

Ať už zateplujete podkroví sami nebo jste si pozvali firmu, bude se vám hodit toto instruktážní video.

Bohuslava S. z Kněžice u Jihlavy, výherkyně 1. kola, březen až duben 2014
Novinky

Soutěž: vyhrajte zateplení střechy od Knauf Insulation za 57 tisíc

Aktuální soutěžní kolo probíhá od července do srpna. Stačí přihlásit svůj dům a získat 200 hlasů.

NED a pasivní domy

Střecha pasivního domu: pozor na detaily!

Postavit pasivní dům dnes už není žádnou utopií. Různí výrobci stavebních materiálů se předhánějí ve snaze nabídnout pokud možno tu nejlepší technologii. Možností, z čeho takovou stavbu postavit, je – zdá se – bezpočet. Až na […]

Rekonstrukce domu

Zateplení – cesta k úsporám

Zateplování je v současnosti jedním z nejčastějších stavebních zásahů, které se realizují, by se snížily energetické nároky budovy. Hlavní motivací je finanční úspora na vytápění, další podnět přichází v podobě přísnějších norem a evropských směrnic.