Traktory

Traktory jsou velkým pomocníkem při různých činnostech zahrádkářů či zemědělců. Především při údržbě trávníku, neboť traktory jsou oproti klasickým sekačkám rychlejší a dokážou kvalitněji sekat díky širokému záběru a plovoucímu žacímu ústrojí. Traktory si můžeme vybrat podle různých výkon motorů, počtu válců, typů převodovek, počtu rychlostí, objemu palivových nádrží, objemu košů, počtu nožů, různých rozměrů kol, poloměrů otáčení, výšky sečení a z různých tipů sedadel. Traktory mohou mít daleko rozmanitější využití např. k údržbě a odklízení sněhu připojením sněhové frézy, vozíku nebo provzdušňovače lze použít k zlepšení stavu trávníku. Postačí jen tyto doplňky připojit k traktoru.
Rychlokurz sekání s traktorem
Traktory

Rychlokurz sekání s traktorem

Sekání s travním traktorem je hračka. Tyto stroje jsou přizpůsobeny tak, aby je mohli využívat úplně všichni. Není se čeho bát, proto vás zveme na virtuální sekání. Naučte se, co dělat před startem, při sekání a po […]

Dělení traktorů

Zahradní traktory

Jsou určeny pro menší plochy především k úpravě trávníků okolí domů či zahrad.

Traktory se zadním výhozem

Tyto traktory mohou být vybaveny různě stupňovou převodovkou. Při použití tlakového mazáním motoru, můžeme zaručit jeho delší životnost a jistotu správného mazání i při práci na svahu. Pokud bude vybaven hydrostatickou převodovkou, nebude nutné řazení a jeho obsluha bude jednodušší. Vybavení plovoucím žacím ústrojí s anti-skalpovacími kolečky nám zaručí bezpečnou a bezproblémovou práci v nerovném terénu.

Na přední nápravě může být nastaven systém naklápění kol do stran při změně směru jízdy a zaručí nám tím perfektní kopírování poloměru zatáčky bez poškození trávníku způsobený hrnutím kol do stran. Pro velmi příkré svahy je možné využít pohon 4 x 4 s uzávěrou diferenciálu, což je předností oproti běžným zahradním traktorům. Objemy koše jsou také velmi variabilní, nejčastěji jsou vyráběny pro objem 240 – 300 litrů. Traktory mohou být vybaveny funkcí 3 v 1 což je sběr, mulčování a zadní výhoz. Nedílnou součástí je tažné zařízení.

traktory

S bočním výhozem

Traktory s bočním výhozem mají totožné parametry jako je různě stupňová převodovka, tlakové mazání motoru, plovoucí žací ústrojí, excentricky uložené žací ústrojí pro možnost sečení těsně u překážek, zídek nebo chodníků, velmi malý poloměr otáčení, hladké řemeny žacího ústrojí dovolující při nárazu nože na pevnou překážku lehké proklouznutí a díky tomu minimalizujeme riziko drahé opravy, objem koše je součástí příslušenství. Tyto traktory mohou být vybaveny funkcí 3 v 1 což je sběr, mulčování, a boční výhoz. Nedílnou součástí je tažné zařízení.

Zahradní ridery

Jsou speciálními typy zahradních traktorů. Specifikem je uložení žacích nožů, které jsou umístěny před řidičem a strojem. Je velmi dobrým pomocníkem při sečení trávy pod keři, kolem stromů a podobně díky nízkému poloměru otáčení traktoru. Mohou být vybaveny elektrickým startováním. Nedílnou součásti je tažné zařízení.

traktory do zahrady

Doplňky

Provzdušňovače

Pomůžou udržet trávu hezkou a zdravou. Jsou určeny pro zahnědlou trávu nebo udusanou půdu. Po použití bude trávník vypadat lépe a zdravěji. Voda, kyslík a nutriční látky se tak dostanou lépe ke kořenům.

Odmechovače

Jsou velkým pomocníkem pro trávníky s mechem, starou trávou, uhynulými kořínky a dalšími trávními odpady. Bez použití odmechovače by se k trávníku nedostaly všechny potřebné živiny a trávník by se tak stal zdrojem různých chorob.

Kartáčové sběrače

Jsou ideální pro nekonečný sběr podzimního listí. Lze jej použít i ke sběru trávy.

Rozmetadla

Jsou určena k osevu, hnojení a umějí i rozpustit sníh. Jsou odolné do jakéhokoliv počasí, v zimě je můžeme využít k rozhazování písku, soli nebo jiného posypu.

Válce

Pomůže s různou nerovností terénu ve formě hrbolků a drnů. Velkým pomocníkem jsou při likvidaci krtinců a při uválcování nově zasetých semen.

Zvedáky

Jsou účinnými pomocníky při údržbě trávník traktorů, kdy se pomocí zvedáku s nimi lépe manipuluje a i broušení nožů a další údržba je tak lépe dostupná.

Přívěsné vozíky

Uvezou materiál o hmotnosti 230 kilogramů.

Provzdušňovače s hnojením

Pomůžou udržet trávu hezkou a zdravou. Jsou určeny pro zahnědlou trávu nebo udusanou půdu. Po použití bude trávník vypadat lépe a zdravěji. Hnojivo, voda, kyslík a nutriční látky se tak dostanou lépe ke kořenům.

traktory-HOME bydlení

Komunální traktory

Komunální traktory jsou určeny k větším plochám, jako jsou ovocné sady, vinice, veřejné prostranství a ostatní užitné pozemky.

Příslušenství

Trojradličný

Je určený drobným zemědělcům, kteří mají ovocné sady či vinice. Je určen k podmítce i orbě na lehčích a středních půdách.

Kombinátor

Je určen pro polnosti, sady, zahradnictví, vinice nebo pozemky kde nelze použít velká traktorová technika. Používá se pro prokypření půdy.

Rotační kypřič

Je výhodný pro svou manipulativnost a užívá se ke kypření malých zemědělských půd, v zelinářství, ovocnářství nebo k předseťové přípravě půdy a samozřejmě jde využít i k ničení plevelů.

Rotační žací stroj

Lze použít na komplexní údržbu zelených ploch jako sekačku s bočním výhozem. Pojezdová kola jsou velmi šetrná k udržovanému terénu.

Mulčovač

Jsou určeny k údržbě silně zaplevelených porostů a kvalitní nože si poradí s křovinami a trávou vysokou do 2 metrů.

Další využití jako obracecí pluh, třínožový žací stroj nebo hrobkovací radlice.

Při sečení trávníku tak můžeme sedět a pomocí volantu a praktického a snadně ovladatelného traktoru si můžeme krásně upravit trávník, dokonale posbírat listí i trávu a vše přesunout na určené místo, aniž bychom museli sesedat. S traktory se nám tak práce stává radostí.