Velikonoční dekorace

Velikonoční dekorace Jaro a velikonoční svátky jsou dlouho očekávané období po dlouhé zimě. Jsou spojeny s předkřesťanskými a křesťanskými zvyky, ze kterých vychází celá velikonoční symbolika. Přivítejte jaro květinovými dekoracemi a oslavujte probuzení přírody! Velikonoční dekorace rozzáří váš domov.
Domácí dekorace z jarní zeleniny a cibulovin
Dekorace na stůl

Domácí dekorace z jarní zeleniny a cibulovin

Pokud máte odvahu vytvářet prostor pro vlastní, osobitý a nenucený styl, máme pro vás inspiraci z jarní zeleniny a cibulovin.

Velikonoční dekorace

Venku už voní vzduch pulzující přírodou a mladými květy prvních trvalek. Stromy už jsou nedočkavě napučené a čekají na první impulzy, aby se mohly projevit v plné kráse. Velikonoční dekorace – to jsou pastelové barvy, přírodní floristické doplňky a kvetoucí cibuloviny. Stejně jako ostatní sezonní dekorace, tak i ty velikonoční dekorace nejsou záležitostí pouze interiéru domu, ale také venkovních prostor. Pestré doplňky zdobí parapety oken, balkony či terasy a drobné kraslice se jemně pohupují ve větvích okrasných dřevin.

Typy velikonočních dekorací

Rozhodně se nemusíte omezovat pouze na větvičky břízy nebo zlatice ozdobené velikonočními kraslicemi. Na jídelním stole perfektně vynikne velikonoční dekorace v podobě kytice z řezaných květů typických pro jaro, vypichované aranžmá nebo drobná kompozice z cibulovin.

Zavěšený dveřní věnec pozve hosty na návštěvu a dozdobená jídelní tabule zvedne zaručeně náladu i lidem, kteří velikonoce nijak neoslavují. Nebojte se kombinovat tradiční velikonoční prvky s moderními materiály. Česká floristika opět opěvuje kraslice, jejichž zpracování se liší kraj od kraje.

Pokud si potrpíte na minimalismus a čisté světlé barvy, jistě vás potěší nabídka velikonoční dekorace v podobě děrovaných kraslic, které seženete ve sněhově bílé, krémové nebo olivové barvě. Ke klasickým jarním doplňkům k velikonoční dekoraci patří látkové ozdoby, barevná kůra dřevin, prvky z barevného proutí, lýko, juta, tkané textilie, barvená vlna a pestré stuhy. Fantazii se meze nekladou, tak se pusťte do výroby dekorací!

Hurá do květinářství!

Celou řadu floristického materiálu seženete na své zahradě, pro jiný se budete muset zase vydat do obchodu. Bílé a růžové květy čemeřice doplňte rychlenými narcisy nebo tulipány. Větvičky stálezelené bobkovišně doplní svěže zelenou barvu a výhony kvetoucí kaliny bodnanské nebo dřínu obecného vnesou do kytice lehkou vzdušnost.

V obchodech seženete celou řadu typicky jarních květin. Pestré barvy do domu s sebou přinesou narcisy, tulipány, sasanky věncové, hyacinty či pryskyřníky asijské. Své odvede i pěkně uvázaná kytička z violek, modřenců nebo ladoněk.