Velikonoční výzdoba

Během první třetiny roku se příroda teprve probouzí a nesměle vystrkuje první kvítky a listové pupeny. Přesto si přineste rychlené cibuloviny a pestrý sortiment floristického materiálu a pusťte se do výzdoby vašeho domu.
Domácí dekorace z jarní zeleniny a cibulovin
Dekorace na stůl

Domácí dekorace z jarní zeleniny a cibulovin

Pokud máte odvahu vytvářet prostor pro vlastní, osobitý a nenucený styl, máme pro vás inspiraci z jarní zeleniny a cibulovin.

Velikonoční výzdoba

Velikonoční výzdoba je nejbarevnější, je jarní, fauna i flóra se probouzí a všechno „ožívá“. U mnohých je velikonoční výzdoba nejoblíbenější v roce. Vyzdobit můžete vstup do domu, jídelnu, obývací pokoj, dětský pokoj i ložnici. Dobrými pomocníky vám budou přírodní materiály ve formě prutů a výhonů, proutěné a kovové nádoby a v neposlední řadě také voňavé řezané květiny. Tak hurá do toho!

Pokud si s velikonoční výzdobou moc nevíte rady, vyjeďte si pro inspiraci na některý floristický nebo jarní veletrh. S některými typy velikonoční výzdoby vám pomohou na floristických kurzech nebo si pro radu dojděte k odborníkovi. Tvorba velikonoční výzdoby je především relaxační záležitost, proto ji rozhodně nepovažujte za nutnost.

Inspirace pro tvorbu

Pokud nemáte s floristikou a designem žádné větší zkušenosti, nemusíte se hned pouštět do žádných složitostí. Pracovní stůl krásně rozzáří malá proutěná nádoba se sesazenými narcisy, hyacintem a žlutými primulemi. Výsadbový substrát pokryjte jemným mechem a na narcisy zavěste bílé proutěné srdíčko, které dekoraci výrazně odlehčí. Méně je mnohdy více. Do moderního interiéru se perfektně hodí minimalistická velikonoční výzdoba v podobě rychlených cibulovin. Dobrou práci odvedou azurové modřence v jednoduché dřevěné bedničce nebo pestré hyacinty v kovovém kbelíku.

Zapojte také děti

Velikonoční svátky jsou skvělou možností vhodnou pro zapojení dětí do tvorby velikonoční výzdoby. Možná vás překvapí svojí kreativitou. Nechte je ozdobit větvičky zlatice kraslicemi na stuhách. Vázu mohou obklopit keramickými figurkami, kyticí tulipánů a květináči s rychlenými cibulovinami. Skvělé zábavy se nemusí vzdát ani na zahradě, kde je výborný prostor pro ozdobení opadavých dřevin pestrými stuhami.

Velikonoční výzdoba kuchyně a jídelny

Ačkoliv můžete cibuloviny v nádobách a řezané květiny použít prakticky do celého domu, v kuchyni mají své místo hlavně praktické doplňky. Zkuste vytvořit zajímavou velikonoční výzdobu z bylinek v květináčích posazených do proutěných nebo kovových nádob. Bylinky pak dozdobte drobnými ozdobami na tyčce. Jídelnímu stolu pak bude slušet puntíkované prostírání v červenobílé kombinaci. Tyto barvy se mohou opakovat třeba i na keramice vyplněné malými kyticemi jarních květů. Pro výzdobu velikonoční tabule můžete použít také květy fialek nebo modřenců, modrá barva k těmto svátkům určitě patří.