V nabídce společnosti Diton jsou kromě klasických prken i palisády k ohraničení záhonů či schody.

Dlažba krásná jako dřevo, odolná jako beton

30. 06. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Přírodní dřevěná prkna zútulní každou terasu i zahradu, jejich nevýhodou je však podléhání přírodním jevům, jako je voda, slunce a mráz i mechanickému opotřebování. Je i přesto možné nevzdat se krásy dřeva, staletími prověřeného materiálu, […]

Přírodní dřevěná prkna zútulní každou terasu i zahradu, jejich nevýhodou je však podléhání přírodním jevům, jako je voda, slunce a mráz i mechanickému opotřebování. Je i přesto možné nevzdat se krásy dřeva, staletími prověřeného materiálu, a přitom zajistit stálost a dlouhou životnost dlažby?

Pro zahradní dlažbu jsou nejvhodnější materiály, které jsou charakteristické vysokou pevností, mrazuvzdorností a odolností povrchu proti působení vody a chemických rozmrazovacích látek, které mají nízkou obrusnost a dobré adhezní vlastnosti.

DŘEVO -  imitace DUB

DŘEVO – imitace DUB

Spojením těchto vlastností betonové dlažby a vzhledu dřeva vznikla řada výrobků nazvaná Linie dřeva. Ty jsou vyráběny speciální technologií litého probarveného betonu s vysokým podílem ruční práce. Výsledkem je dlažba, která je na první pohled k nerozeznání od skutečných dřevěných prken. A to dokonce dlažba imitující různé druhy dřevin – smrková (k dispozici ve dvou rozměrech) a dubová (k dispozici ve čtyřech rozměrech).

Chodníček - DUB, barva světlá

Chodníček – DUB, barva světlá

Litá prkna se používají na pochozí komunikace, tedy na zpevněné plochy, chodníky a chodníčky zahrad. Prkna s imitací povrchu smrku je možné vzhledem k jejich jemnějšímu reliéfu použít jako lemy bazénu. Jejich povrch zajišťuje odolnosti proti smyku a skluzu a zároveň jemnější reliéf umožňuje chůzi bosou nohou. V nabídce společnosti Diton jsou kromě klasických prken i palisády k ohraničení záhonů či schody. Celá zahrada tak může získat jednotný vzhled.

Palisády - DUB, barva světlá

Palisády – DUB, barva světlá

ZDROJ: PR článek společnosti DITON s.r.o.

Kategorie: Realizace zahrad
Tagy: dlazba dřevo zahrada
Sdílejte článek

Diskuze