Kámen, materiál do domu i na zahradu

17. 08. 2018 Sdílet

Ať už chcete stavět dům nebo třeba renovovat zahradu, vždy budete stát před otázkou, jaké materiály kam zvolit. Zaměřte se na kámen. Báječný stavební i dekorační materiál.

Kudy vede cestička

Jakožto přírodní materiál, najde kámen své místo v exteriéru. Za zmínku stojí nepravidelné kamenné obklady, nebo jednotlivé nášlapy, které se vsazují do trávníku, případně do dalších povrchů. Svým vzhledem nijak nenarušují celkový dojem zahrady, oproti třeba betonovým dlažbám. Vybírat lze z několika barevných odstínů od klasických šedých až třeba po červené.

Valouny na okrasné skalky i jako dekorace do vázy

Okrasné valouny jsou různě velké kameny, hodící se především k obsypání chodníčků, dřevin, ale i bazénů či okrasných skalek. Bývají k dispozici v mnoha barvách, a pokud je s citem a vkusem zkombinujete, bude výsledný dojem dokonalý. Menší valouny vypadají luxusně i v interiéru jako dekorace ke květinám. Jestliže dáváte přednost drobnějšímu kamenivu, zvolte kačírek. Jde o kameny o velikosti kolem dvou centimetrů. Kamenné drtě pak báječně poslouží k podkladu pod pokládku chodníku, ale i k vytvoření kamínkové cesty.

Schody i sokly mohou být kamenné

Kamenné schody představují elegantní variantu schodů jak u venkovních schodišť, tak i u těch v domě. Interiérové schodiště můžete krásně oživit o kamenné schody Rainbow steps. K exteriérovým kamenným schodům zvolte i adekvátní kamenné sokly.

Solitérní kameny jako třešnička na dortu

Mezi zahradní kameny patří solitérní kameny. Jde o kameny větších rozměrů, proto se často umisťují samostatně jako určitá dominanta prostoru. Obelisky jsou druhem solitérních kamenů, které pro jejich jedinečný vzhled a barvu najdou místo nejen v exteriérech, ale například i v halách komerčních budov.

Krása kamene ve vašem domě

Okrasné kameny vytváří neotřelou variantu dekorace. Různě velké jednotlivé okrasné kameny najdou místo v obývacím pokoji, barevné kamenové drtě pak můžete vsypat do váz či jiných průhledných nádob. Kamenné dlažby se vyjímají v koupelnách i kuchyních, kde jistě oceníte jejich praktičnost a odolnost.

ZDROJ: PR článek společnosti Elka kámen s.r.o.

Kategorie: Realizace zahrad
Tagy: kamenné obklady kamenné schody okrasné rostliny sokly zahradní kameny
Sdílejte článek