záhradní technika

Ideální pomocníci na zahradě – tiché a ekologické AKU stroje

07. 04. 2020 Sdílet

Jestliže existuje nějaký opravdu výrazný trend zahradní techniky, pak jsou to akumulátorové technologie. AKU zahradní stroje zažívají boom, a není divu. Snoubí se v nich totiž nejlepší výhody benzinových a elektrických strojů. A co je nejdůležitější: 1 baterii můžete použít pro všechny stroje v dané řadě.

Akumulátory směle konkurují ostatním pohonům už i cenou – dávno neplatí, že jde o drahou technologii. AKU zahradní technika je nyní dostupná všem běžným uživatelům a nabízí vynikající výkon, jednoduchou obsluhu, levný provoz a nízké nároky na údržbu.

záhradní technika

AKU plotové nůžky Greenworks G40 HT61 40 V mají 61 cm dlouhé protiběžné střižné lišty s kvalitními noži řezanými laserem a broušenými diamantem. Rukojeť otočná o 180° umožňuje práci v různých pozicích. ZDROJ MOUNTFIELD

S rotačními sekačkami snadno zvládnete pravidelnou údržbu trávníků. Strunové sekačky, případně křovinořez pomůžou s posekáním přerostlé trávy, zarovnáním trávníku v hůře přístupných místech, úpravou okrajů cestiček, členitých záhonků a okolí stromků nebo zahradních laviček. Plotové nůžky a teleskopy (plotostřihy a prořezávače stromů) pohodlně zvládnou úpravu živých plotů, okrasných keřů a ovocných stromků. S řetězovou pilou nařežete polínka do krbu nebo pokácíte staré, vysloužilé stromy. Fukar za vás vysmýčí cestičky, terasy či skalky, ale profoukne také okapy a odfoukne čerstvý sníh, kultivátor zpracuje půdu před sázením a vertikutátor vytrhá mechy, abyste měli trávník krásně zelený. Tlaková myčka pak spolehlivě očistí vše, na co jen pomyslíte: auto, kolo, verandu, zahradní stroje či nábytek, a kompresor hravě nahustí pneumatiky u automobilu, míče nebo matrace.

záhradní technika

jakémkoli úhlu a dosáhne i na špatně přístupná místa. Pouhým stiskem tlačítka a otočením hlavy sekačku snadno proměníte na zarovnávač okrajů trávníku. ZDROJ MOUNTFIELD

Baterie mají fakt nabito

Velkou zásluhu na popularitě AKU mají moderní Li-Ion baterie. Ty jsou ve srovnání se staršími niklovými články výrazně výkonnější a vydrží pracovat déle. Díky vyšší kapacitě totiž využívají energii až třikrát efektivněji. Relativně vysoká kapacita je přitom vtěsnaná do baterie o malém objemu a nízké hmotnosti, která nemá paměťový efekt, nemusí se formátovat a netrpí znatelným samovybíjením. Nabije se během chvilky, moderní rychlonabíječky to zvládnou za pár desítek minut. K dalším benefitům patří vyrovnaný výkon hlídaný elektronickou jednotkou a dlouhá životnost.

Stroje: nezávislé, tiché, ekologické

Pozadu ve výhodách nezůstávají ani samotné stroje, které jsou bateriemi poháněny. Spojují v sobě pohybovou nezávislost a výkon benzinových strojů ve spojení s čistou a ekologickou energií strojů elektrických. S AKU nejste závislí na přívodu elektřiny a délce prodlužovacího kabelu. Nemusíte sledovat každý krok, abyste náhodou nezakopli o napájecí kabel, případně ho nepřesekli. Nemusíte dokupovat drahý benzin a hlídat, jestli je nádrž plná. Není nutné složitě startovat – stroje se zapnou okamžitě stisknutím tlačítka. Snadno se ovládají, jsou tiché a spolehlivé. Přitom nevydávají žádné exhalace a šetří životní prostředí.

záhradní technika

S AKU prořezávačem větví Greenworks G40 PS20 40 V pohodlně dosáhnete do koruny stromu a můžete přitom stát oběma nohama pevně na zemi. Komfort při práci zabezpečuje také pohodlná opěrka předloktí, beznářaďové napínání a automatické mazání řetězu. ZDROJ MOUNTFIELD

Výkonnější AKU stroje v poslední době pohánějí čím dál oblíbenější bezkartáčové (bezuhlíkové) motory. Místo komutátoru s uhlíkovými kartáči v nich pracuje elektronika, což zjednodušuje konstrukci. Motor se méně zahřívá, je jednodušší a téměř bezporuchový, ale přitom má vyšší výkon i krouticí moment. Elektronické řízení otáček umožňuje přesné nastavení krouticího momentu při rozdílném zatížení motoru, takže si motor vezme vždy jen odpovídající množství energie. Díky tomu je výrazně úspornější, efektivnější a má vyšší výdrž na jedno nabití baterie. Stroje s tímto motorem jsou pak všestrannější, výkonnější, tišší a vydrží déle pracovat.

Více informací o AKU najdete na www.mountfield.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Mountfield a.s

Kategorie: Zahradní technika
Tagy: AKU stroje Od partnerů plotové nůžky rotační sekačka Strunová sekačka
Sdílejte článek