Zdroj: EGLO

Venkovní svítidla pro komfort a bezpečí

23. 03. 2021 Sdílet

Venkovní svítidla jsou nedílnou součástí domu. Dotváří celkový vzhled a umocňují atmosféru okolí. Mohou ovšem být více než jen designový doplněk, mohou vám zajistit bezpečí i větší pohodlí při pohybu venku. Jak tedy vybrat správné venkovní osvětlení a jaké výhody může mít?

Než se při výběru venkovního svítidla pustíte do výběru design a speciálních funkcí, je třeba zvážit základní parametry:

  • Umístění
  • Světelný zdroj
  • IP hodnota

Venkovní lampy se umisťují všude, kde potřebujete světlo, ať už jsou to vchodové dveře, vstup do garáže, zahradní přístřešky, bazén či cesty. Exteriérová svítidla vám umožní nejen se bezpečně pohybovat venku za tmy, ale zároveň si díky nim můžete vychutnat zahradu po celý rok. Pokud si rádi užíváte pohodové letní večery na terase nebo posezení na balkóně vybírejte světelné zdroje v teplé bíle barvě v rozmezí 2700–3000K. Tato světla mají nažloutlý nádech, který navodí tu správnou hřejivou atmosféru.

Venkovní svítidla

Zdroj: EGLO

Exteriérová svítidla musí ovšem odpovídat určitým kvalitativním a bezpečnostním normám, neboť jsou celý rok vystaveny povětrnostním podmínkám. Musí tedy odolat nejen dešti, mrazu a větru, ale i slunci a vysokým teplotám. Je vhodné vybírat svítidla, která mají IP stupeň ochrany alespoň 44. Tento stupeň krytí odolá jak stříkající vodě, tak vniknutí cizích předmětů, i těch, které jsou menší než 1 mm. Ochrání tedy svítidlo tím, že zamezí vlétání hmyzu či vniknutí vody a prachu. Klasicky platí, že čím je IP hodnota větší, tím poskytuje lepší ochranu. Pokud víte, že na svítidlo bude dopadat tryskající voda, zvolte IP 65 či vyšší a můžete si být jistí, že svítidlo s vámi vydrží dlouhá léta.

Venkovní svítidla

Zdroj: EGLO

Speciální funkce venkovních svítidel

Pokud jste se rozhodli si k vašemu domu pořídit exteriérová svítidla, je dobré vědět, jaké možnosti máte a jaké funkce vám osvětlení může nabídnout, přeci jen je to investice na několik let.

Nejoblíbenější volbou jsou svítidla, která mají pohybový senzor. Toto osvětlení vám zajistí komfort, bezpečí a ušetří vám finance. Většina senzorů má nastavitelnou vzdálenost, na kterou vás zaznamená a zaktivuje se. Světlo se rozsvítí při detekci pohybu, vám tedy nehrozí, že při večerním návratu z práce zakopnete na chodníku. Stejným způsobem si posvítí na nezvané návštěvníky uprostřed noci, vy tedy můžete klidně spát. Díky tomu, že světlo je zapnuto pohybem, tak se i samo vypne, čímž vaše útraty za energie spadnou na minimum.

Venkovní svítidla

Zdroj: EGLO

Pro pokročilejší uživatele jsou k dispozici chytrá osvětlení jako je EGLO connect. Tato technologie vám umožní propojit veškerá svítidla, včetně interiéru, a pohodlně je ovládat z vašeho telefonu. Můžete si nastavit čas zapnutí i vypnutí svítidel, což je skvělý bezpečnostní prvek, který simuluje vaši přítomnost, když vy jste zrovna pryč. Přes aplikaci i dálkové ovládání si můžete sladit osvětlení se svou náladou pomocí nastavení barvy a intenzity světla.

Venkovní svítidla

Zdroj: EGLO

Pokud naopak chcete jednodušší osvětlení, které pouze doladí atmosféru zahrady, pak se vyplatí sáhnout po solárních svítidlech. Zde se nemusíte starat o zapínaní ani vypínání. Světlo se přes den nabije od slunce a v noci vám posvítí na cestu a vás to nestojí ani korunu.

Venkovní svítidla

Zdroj: EGLO

Vybírat se dá samozřejmě podle mnoha faktorů, vždy ovšem záleží na vašich potřebách. Pokud si nejste s výběrem jisti a chcete radu špičkových odborníků můžete navštívit eglo.cz. U společnosti EGLO můžete využít nejen expertízu předního výrobce na trhu, ale i dopravy zdarma či nadstandardní záruku 5 let na LED technologie.

Zdroj: PR článek společnosti EGLO

Kategorie: Zahradní technika
Tagy: Inteligentní osvětlení LED technologie solární osvětlení venkovní osvětlení
Sdílejte článek