Zimu ozdobí barevné listy hebe
Hebe tučnolistá Hebe pinguifolia Hebe tučnolistá patří mezi nižší druhy, má bohatě větvené výhony s okrouhlými dužnatými listy. Kvete od června do srpna, v dobrých podmínkách se pěkně rozrůstá. V tuhých zimách někdy namrzá, […]
Hebe tučnolistá
Hebe pinguifolia
Hebe tučnolistá patří mezi nižší druhy, má bohatě větvené výhony s okrouhlými dužnatými listy. Kvete od června do srpna, v dobrých podmínkách se pěkně rozrůstá. V tuhých zimách někdy namrzá, ale pokud ji na jaře seříznete, opět obroste.
Tipy pro pěstování: Ocení sušší a slunná místa, substrát by ale neměl vyschnout. Doporučuje se ji zamulčovat nastýlkou z kůry.
[xyz-ips snippet=“garlo-019″]
Hebe Andersonovo
Hebe x andersonii
Vyšší hebe Andersonovo upoutá velmi nápadnými květy, které tvoří vzpřímené, až deset centimetrů vysoké hrozny. Objevují se ve druhé polovině léta, zpravidla v srpnu. Jejich sytě fialová barva s odkvétáním světlá. Světlezelené listy se pěkně lesknou.
Tipy pro pěstování: Dařit se jí bude na slunných nebo jen mírně zastíněných záhonech, poroste i na skalkách nebo v nádobách.
Hebe Armstrongovo
Hebe ochracea, syn. H. armstrongii
Hebe Armstrongovo poznáte především podle netypické bronzovožluté barvy listů, které jsou drobné, šupinovité a pokrývají celé výhony. Čistě bílé květy uspořádané do svazků se objevují od června a zdobí rostlinu až do konce léta.
Tipy pro pěstování: Jde o nenáročný druh, který přežije mrazy až dvacet pět stupňů. Daří se mu v humózní půdě s přídavkem písku a listovky.
Hebe cypřišovitá
Hebe cupressoides
Rostlina svým tvarem a vzhledem připomíná zakrslé jehličnany, těsně nahloučené stonky této stálezelené trvalky jsou pokryty šupinovitými listy. Kvete bíle, ale poměrně vzácně. Hodí se od atria a na předzahrádky.
Tipy pro pěstování: Jde o mrazuvzdorný druh, který potřebuje vlhkou, ale propustnou půdu. Vyhovuje mu místo převážně na slunci.
Dagmar Cvrčková, foto profimedia.cz