Zahradní hadice

Na trhu máme velký výběr kvalitních zahradních hadic a jejich druhů pro různé účely. I u zahradní hadice musíme přemýšlet o její délce, vědět kam je třeba hadici natáhnout a na co jí budeme potřebovat.
Desatero správného zavlažování
Rady a Tipy

Desatero správného zavlažování

K rutinním činnostem v zahradě během léta patří zavlažování. Bez pravidelného přísunu vláhy rostliny vadnou, živoří, málo kvetou, přestávají plodit nebo hynou. Zavlažovat však můžete efektivněji a úsporněji, když budete dodržovat pár základních pravidel.

5 kroků ke krásnému a zdravému trávníku. Krok pátý − Zavlažování
Rady a Tipy

5 kroků ke krásnému a zdravému trávníku. Krok pátý − Zavlažování

Stromy, květiny, trávník a mnohdy i my samotní oceníme čerstvé osvěžení v podobě závlahy v parných letních měsících. I pyšná princezna ví, že květiny potřebují vláhu. My na rozdíl od ní ale nemusíme tahat konve […]

Zahradní hadice klasické 

Klasické hadice v metrech po 15, 20, 25, 50 metrech koupíme samostatně a nebo ve stojanech, dále v samonavíjecích stojanech. Uplatníme různé druhy hadic. Většinou v průměru od 0,6 cm do 5 cm.

Zahradní hadice jsou ještě rozdělené na:

ROZMĚR 3/8”, 1/2”, 5/8”, 3/4”, 1” a 5/4” a na
TLAK  1,2MPa, 1,0 MPa, 1,2 MPa, 0,8 MPa, 0,6 MPa, 0,4 MPa

Hadice v metráži

Zahradní hadice dle našeho výběru a použití lze v hobby marketech nakoupit dle konkrétního požadavku na sílu, pružnost a účel v metrech jaké potřebujeme. Samostatně lze nakoupit hadice odolné vůči olejům, louhům, benzinu. Dále hadice odvodňovací a zavlažovací. Nepostradatelná je hadice na horkou vodu, která je zesílená tkaninou. Zavlažovací hadice jsou průhledné i neprůhledné a s vložkou. Vložky jsou z trikotové tkaniny nebo s koženým vláknem. Průmyslové hadice též s možností použití v našich zahradách odolné vůči otěru a UV záření ikdyž určené na horkou vodu. Ve volném prodeji na metry je i tzv. hadice spirálová. Je vystužená do spirály. Tento typ zahradní hadice je vhodný na odvodnění a zavlažování.

Průsaková hadice

Průsaková hadice na povrchu nebo pod povrchem záhonu 15 – 20cm a různě natvarovaná. Je lehce proděrovaná a voda z ní pomalu prosakuju do požadovaných míst záhonu. Není nutný tlak vody. Voda prosakuje i samospádem. Tato hadice ušetří až 70% vody při zavlažování. Průsak vody na 1 metr je 0,76 až 1,26 l/min při tlaku 0,7bar.

Smršťovací hadice na 1/3 délky

zahradní hadiceVelmi oblíbená pro svoji lehkost a příjemnou manipulaci je zahradní hadice smršťovací. Hadice je asi 0,5 kg lehká a sama se natáhne tekoucí vodou. Po vypuštění se hadice smrskne na 1/3 svojí délky. Nezabere žádný prostor. Hadice je svými koncovkami plně kompatibilní s ostatními druhy spojek a hadic běžně prodavaných. Hadice je z pružné odolné gumy potažené textilií. V rozměrech 15, 20, 25m.

Smršťovací hadice PVC

Stejné, pohodlné a na prostor nenáročné. Hadice je stočená ve spirále a vrací se zpět při vypnutí a vypuštění vody. Lehká a natahovací hadice prodávaná v různých délkách s možností skladovat jí v úložných do země zabudovaných boxech. Zdá na délku krátká, nezabere tolik prostoru jako klasická zahradní hadice.

Spojení hadic

K propojení a prodloužení hadic nám  poslouží volně prodejný spojovací materiál. Jsou to spojky, regulátory tlaku vody, adaptéry na různé možnosti propojení síly hadic, adaptéry pro vnitřní kohoutkovou vodu, koncovky a těsnění, perlátory. Všechny spojky a šroubení lze koupit v provedení plast i kov.

Doplňky k hadicím

Průtok zahradních hadic, prosakování nebo cílené zavlažování můžeme chytře ovlivnit spojením časovače mezi kohoutkem a hadicí.

Použití

zahradní hadiceZahradní hadice máme pro účely mytí, zalévání, zavlažování, sprchování, napouštění nádrží, k výměně vody v jezírku a pod. K tomu jsou k hadicím určené praktické pistole s regulací, multifunčkní stříkadla, postřikovače, zavlažovače, senzorové zavlažovače, impulsní postřikovače, kartáče na mytí aut, dlažeb, fasád atd., a stojánky se sprchou.

Zahradní hadice pro automatické zavlažování

Zavlažování zahrady nám vyřeší zahradní hadice, spojky a springlery, které jsou určené i pro zabudování do země. Jsou kvalitní a odolné pro umístění v zemi. Zavlažování truhlíků na zemi i na oknech lze vyřešit tenkými kapacími hadicemi a jejich rozvodem do určených míst. Vše si lze nakoupit v hobby marketech a pospojit svépomocí. Ochotný personál pomůže s výběrem a návrhem. Je dobré mít vše zaměřeno.