Zahrada může sloužit pro různé účely – odpočinek, pěstování plodin nebo okrasných rostlin, zábavu či společenské události. Pro jakýkoliv účel je tedy zahrada využívána, vždy je v ní třeba zařízení jak i zahradní křeslo. Zahradní křeslo může být samostatné, nebo může být součástí zahradního setu. Nejoblíbenější zahradní křesla jsou ze dřeva nebo z ratanu. Kromě toho, že jsou zahradní křesla mimořádně praktická, mohou některá fungovat i jako skvělý dekorační doplněk v zahradě. Jde o designová nebo speciálně navržená křesla, zdobená nebo vyřezávaná. Zahradní křeslo lze použít i na balkon nebo terasu. Je důležité, aby zahradní křeslo bylo zhotoveno tak, aby bylo odolné vůči vnějším vlivům počasí. Více se dočtěte i v našich článcích.

Reklama
Dřevo a nábytek v exteriérech

Dřevo a nábytek v exteriérech

Dřevěný nábytek je tradiční součástí zahrad a parků a jeho trvalá hodnota je prověřena již po stovky let. Naše potřeby naplňuje skromně a důstojně, tak jak je vlastní tomuto jedinečnému materiálu – dřevu.

Lekce zahradního stylingu

Lekce zahradního stylingu

Zahradu netvoří jen zeleň a  živá příroda, ale i  různé materiály v  podobě dlažeb, nábytku či dekorací – jejich textury, tvary a  barvy se mohou s  rostlinami vzájemně doplňovat nebo naopak vytvářet zajímavé kontrasty. Precizním výběrem a  nápaditou kombinací lze navodit pocit harmonie, ale i  vyvolat dojem dynamiky či napětí.