Zahradní traktory

Moderní zahradní traktory Zahradní traktory jsou nutností větších zahrad nad 600 m2. Se zahradním traktorem je to práce v sedě, metrový záběr na jedno projetí, minimální fyzická námaha, kterou zvládnou i ženy nebo starší děti. K traktoru je možné připojit další příslušenství pro usnadnění práce.
Rychlokurz sekání s traktorem
Traktory

Rychlokurz sekání s traktorem

Sekání s travním traktorem je hračka. Tyto stroje jsou přizpůsobeny tak, aby je mohli využívat úplně všichni. Není se čeho bát, proto vás zveme na virtuální sekání. Naučte se, co dělat před startem, při sekání a po […]

Pořízení

Zahradní traktory pořizujeme v souvislosti s velikostí udržované plochy, s množstvím přírodních překážek. Důležitý je také sklon terénu. Výhodou je pořízení traktoru, když se jedná o více udržovaných ploch v rodině nebo o více pozemků najednou. Překážky v přírodě jako jsou blízko umístěné záhony, stromy, keře by neměly být problém a pokud ano, pořídíme si rider s kloubovým řízením. Terén ve svahu nejlépe ošetří pohon všech kol.

zahradní traktory - HOME bydlení

Jak sekat?

Máme na výběr. Můžeme nechat posečenou trávu ležet, nebo jí sbírat do sběrného koše.  Když trávu necháme uschnout, můžeme jí sebrat později, kdy už má menší objem. Další možností je velmi moderní postup mulčování, kdy je tráva při sekání několikrát rozseknutá a silným prouděním vzduchu vtlačená zpět do trávníku. Nevzniká tím žádný odpad a trávu přirozeně hnojíme. Podmínkou je častější sečení a trávu snižujeme o 1/3 její výšky. Některé traktory umí svým prudkým vzduchem z krytu narovnat trávu před sečením, pak trávník vypadá opravdu perfektně.

zahradní traktory

Jaké zahradní traktory?

Majitele zajímá i vzhled, prostor pro řidiče a pohodlnost zahradního traktoru. Pro zahradní traktory jsou důležitá i světla, když v zimě připojením radlice potřebujeme vidět i v pozdních hodinách při odklízení sněhu. Nabízené zahradní traktory jsou bez i se sběrnými koši. Mají automatické či manuální řazení. Dále výkon a šíře sekání. Lze mít i pomocná kolečka pro přesné kopírování terénu.

Příslušenství pro zahradní traktory

Příslušenství, které lze pořídit pro zahradní traktory je možno zapojit do prací v průběhu celého roku.

Přívěsný vozík či sněhová radlice, sněhová fréza, zametací kartáč, rozmetač hnojiv, písku a soli zajisté ušetří mnoho dřiny.

zahradní traktory - HOME