Zahradnictví

Zahradnictví je subjekt zabývající se poskytováním prodeje a poradenství v oboru zahrady.  Zahrady nejen okrasné ale i užitkové. Do okrasné zahrady patří okrasné stromy a keře. Pro potřeby pěstitelů vše k užitku jako jsou bylinky, koření, ovocné keře a stromky, zelenina.
Vytvořte si zimní aranžmá v truhlíku
Bydlení je hra

Vytvořte si zimní aranžmá v truhlíku

Balkóny, terasy či atria by neměly zůstat bez zeleně ani během zimních měsíců. V průběhu zimy si můžete vytvořit nápadité zelené nebo i kvetoucí kompozice.

Zahradnictví

Zahradnictví - HOMEZahradnictví je obor, který se zabývá i studiem, předpěstováním, množením, výsadbou.

Zahradnictví je většinou provozované v zahradě, parku či v zahradnictví vybudovaném na velké ploše s dobrými podmínkami pro nákup, nakládku a odvoz objemného zboží v pohodlí předzahrádky.

Potřeby pro výsadbu a pěstování

Zahradnictví Každé zahradnictví nám nabízí různé druhy zeminy pro výsadbu, množení, přesazování, pěstování. Prodávají různé druhy tříděné rašeliny, zahradní substráty určené pro veškeré pěstování květin, ovoce, pokojové rostliny, keře a stromy.

V nabídce mají často okrasné kameny, prodávané na kusy nebo na váhu různých druhů, barev a velikosti. Štěrky různé frakce a mulčovací kůra většinou pytlovanou, barevnou a piniovou, nebo kůru s možností velkoobjemového odběru.

Nářadí a drobné ruční pomůcky, ochranné prostředky nám nastartují chuť pracovat. Sezonní prodej všeho co patří k danému období.

Květiny, keře, stromy

ZahradnictvíV zahradnictví se nám dnes už dostane od řezaných květin a květinových vazeb i květiny, které se sází ven, na jaře jsou to růže a mnoho druhů skalniček a cibulovin. Všechny druhy keřů a stromů, listnatých i jehličnatých lze sázet od jara do podzimu, protože se prodávají v balech.

Vše co nechceme zasadit, můžeme nechat v obalech keramických, plastových, plechových, které zahradnictví nabízí v nepřeberném množství.

Pokojové květiny a vše co k nim patří, to je také další možnost nákupu v zahradnictví.

Poradenství v zahradnictví

zahradnictvíČím se zahradnictví zabývá a čím zákazníka uspokojí? Co si odneseme?

Odborné znalosti jejich pracovníků nám poradí, rozeznají problém při pěstování, vyhledají potřebný postřik, hnojiva. Přineseme si flekatý lísteček z napadeného stromu či pokojové květiny a oni jsou schopni pomoci. Vybíráme si vhodný ovocný stromek a dotazy nám jsou zodpovězené tak, aby stromek byl dobře a správně zasazen a plnil naše očekávání. Někteří jsou tak šikovní, že nám řeknou i jak jablko z ovocného stromku bude chutnat.

Návrhy

Návrhy zahrad, jezírek a parků ale i např. pomoc s dosazením okrasných a reprezentačních míst je jejich parketou. Kresbami nebo počítačovým programem nám vytvoří náhled. Podle terénu navrhnou osázení. Podle půdy navrhnou skladbu keřů, stromů a rostlin. Podle našich financí nám vyberou zeleň tak, abychom se vešli do rozpočtu. Rozpočet našich přání je samozřejmostí.

zahrady

Provoz

Sezónní prodej nebo celoroční? Některá zahradnictví mají pouze sezónní prodej, ale nám bude pravděpodobně vyhovovat celoroční. Zde se můžeme spolehnout na práci našich oblíbených zahradníků, kteří nám v zimě připraví vánoční stromky, a dekorace potřebné a vázající se k tomuto období. Prodej pokojových rostlin, ale stále i stromků v balech, které můžeme použít na okrasu do nádob např. před vchody hotelů, domů, prodejen. Koupě řezaných květin, dušičkových vazeb a věnců, vánočních věnců a dekorací. Tohle všechno neodmyslitelně patří k práci zahradníků a k provozu zahradnictví po celý rok.