Abeceda zahrady – vše, co byste měli vědět o vaší zahradě, péči o zahradu, o údržbě, o pravidlech a zákonech přírody, najdete v našem online magazínu HOME. Nabízíme vám informace, ale i zajímavé tipy pro vylepšení a využití zahradního pozemku. Pokud jste v zahradnictví nováček, abeceda zahrady vám pomůže lépe pochopit a zorientovat se v jednotlivých rostlinách, sázení a údržbě zahrady, aby vypadala stále skvěle, ale zejména aby vám sloužila pro vaše potěšení. Prolistujte si naše stránky a přečtěte si zajímavé články plné rad a doporučení pro zahradu a bydlení.

Reklama
Předzahrádka – okno do duše zahrady

Předzahrádka – okno do duše zahrady

Možná jste si již všimli, jak velkou moc na naše vnímání celkového působení domu má jeho předzahrádka. Tento malý prostor někdy u domu zcela chybí, ale věřte, že má své opodstatnění. O majiteli domu toho hodně napoví, svým ztvárněním může podpořit působnost architektury domu, a pokud je pěkně upravená, naladí dobrou náladou i vaší návštěvu.

Pohoda venkovské zahrady

Pohoda venkovské zahrady

Kdo by nechtěl alespoň občas uniknout před stresem a městským ruchem někam, kde vládne pohoda, klid a harmonie? Například na chalupu kdesi na venkově. Samozřejmě nebylo by to ono, kdyby její součástí nebyla pěkná zahrada. Jenže pořádnou venkovskou zahradu nemůžete založit náhodným systémem typu: kde je volné místo, tam něco zasadím. Na začátku byste se měli držet určitých pravidel a později už zahrada poroste sama.