Bílá technika – patří sem pračky, lednice, trouby, mrazničky, sušičky, myčky nádobí, ale i mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice, toustovače, fritézy, větší i menší mixéry a sendvičovače, ruční vysavače a podobně. Každá domácnost by měla být vybavena základní bílou technikou, což je standard běžného bydlení. Pojmenování bílé zboží vzniklo na základě toho, že se tyto spotřebiče na začátku vyráběly jen v bílé barvě. Později se však začaly vyrábět v různých barevných provedeních a stylech. Více info a galerie obrázků najdete v našich článcích.

Reklama
Třípokojový byt, o jakém sní nejedna rodina

Třípokojový byt, o jakém sní nejedna rodina

Třípokojové byty jsou velmi oblíbené a nejčastěji poptávané mladými rodinami. Je třeba mít přece obývák, ložnici i dětský pokoj. Nebo obývák, pracovnu a ložnici. Nebo jakékoliv tři místnosti, po kterých toužíte a které vyhovují vašemu životnímu stylu. Třípokojový byt není ani malý ani příliš velký, je tak akorát. Jak vypadají třípokojové byty ve Švédsku? Úplně jinak než u nás. Zveme vás na prohlídku běžného „třípokojáku“, jaký můžeme vidět v každém švédském městě.

Nová kuchyň ve starém bytě

Nová kuchyň ve starém bytě

V přístupu, ztvárnění i využití kuchyně jsme zaznamenali za poslední desetiletí v porovnání s ostatními obytnými prostory snad největší změny. Kuchyně se mění z izolovaného prostoru, jak bylo v původní panelákové výstavbě cíleně plánováno, na prostor vzájemné komunikace. Kuchyň je srdcem bytu, nejrušnější křižovatkou, nejdůležitějším pracovištěm v bytě.