4 x obývací pokoj s ženskou něžností

20. 04. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Definovat ženský styl bydlení nelze. Určitě můžeme vypozorovat určité odlišnosti v požadavcích na ideální bydlení mezi muži a ženami, ale říct, že zrovna jeden konkrétní interiér by se líbil všem ženám, nelze. Pojďme si tedy jen s trochou nadsázky zahrát na psychology a zkusme odhadnout, jak by mohl interiér odpovídat různé ženské energii.

FOTO DELIGTHFUL

FOTO DELIGTHFUL

Styl 1: Pragmatička

Veskrze racionální a věcná žena, která ví, co chce a jak se k svému cíli dostat, by mohla ocenit jednoduchý, čistý a přímočarý styl. Interiér, který vypadá stále úhledně, není zaplevelen žádnými zbytečnostmi, na kterých se drží prach. Je přehledný, stále vzorně uklizený a vypovídá o majitelce, která více než citům podléhá chytrým a praktickým řešením a oceňuje přehlednost.

FOTO SANDBERG

FOTO SANDBERG

Styl 2: Romantička

Žena, která je svým založením romantická, by se mohla dobře cítit v tomto interiéru. Světlé barvy, měkké materiály, dekorativnost a všudypřítomné květy, které se spouštějí ze stropu, aby vytvořily útulný domov, by mohly být to pravé. Romantický styl je nakloněn všemu, co nám připomíná krásné chvíle, vzbuzuje v nás příjemné emoce a dovoluje nám i v zimě snít o dnech plných slunce.

FOTO SANDBERG

FOTO SANDBERG

Styl 3: Intelektuálka

Sečtělá vzdělaná žena s jasným názorem, kritickým myšlením a potřebou vyjadřovat se k veřejným záležitostem bude ve svém obývacím pokoji potřebovat velkou knihovnu a pohodlný sedací nábytek. V jejím bytě nebude zřejmě nouze o společenská setkání a vášnivé diskuze nad ožehavými tématy dnešní společnosti. Unavená argumenty se pak ráda uchýlí ke společnosti kočky a zajímavých obrazů.

FOTO MOROSO

FOTO MOROSO

Styl 4: Umělkyně

Možná sama netvoří, ale určitě má smysl pro detail a dokáže s barvami v interiéru doslova čarovat. Její domov je inspirativní a plný energie stejně jako ona sama. Pokud svou energii dokáže správně zaměřit, zvládne rozdávat radost a optimismus v okruhu sta mil. Z bytu umělkyně budete pravděpodobně odcházet s pocitem, že svět je jeden velký mejdan a svůj život máte pevně v rukou.

TEXT: MARTINA PAULOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM
ZDROJ: časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: nábytek do obývacího pokoje pohovky romantický styl sedací soupravy ženský styl
Sdílejte článek

Diskuze