Dva moderní interiéry, ze kterých vyzařuje pohodlí

09. 03. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

Zařizování novostavby je vždy pro architekty zajímavou výzvou. I když architekti nemohli zasahovat do dispozice, interiéry zařídili do posledního detailu.

Oba byty se skládají ze spojené kuchyně s obývacím prostorem, který tvoří jádro celého interiéru. Rozdílné jsou velikostí. První z nich má kromě společenské místnosti jen ložnici a hygienické zázemí, druhý má dvě samostatné místnosti.

foto: Grau

Architekti Andrej Olah a Filip Marčák pojali koncepci zařízení jednoduše, vzdušně a prakticky. Pozitivní je, že jednoduchost nevyznívá chladně, a to díky použitým textiliím, dekoracím a obrazům.

foto: Grau

Bílá, šedá a pastelové

Základem obou bytů jsou bílé stěny, velká bílá kuchyňská linka, bílé dveře i většina nábytku. Prostor opticky prosvětluje světlá dřevěná podlaha. Aby nevyzníval nudně, architekti sáhli po výrazných dekoracích v pastelových barvách a tmavých detailech.

foto: Grau

Společenský prostor v obou bytech harmonizuje výrazný kruhový stůl: ve větším bytě je bílý, v menším kontrastní, černý. Kuchyňská linka ve větším bytě má mnoho úložných prostorů až po strop. V menším – horní skříňky nahrazuje trendová police.

foto: Grau

Hra s barvami i tvary

Za povšimnutí stojí atypické židle v obou bytech a masivní gauče. Zaujala nás hra s barvami. Všimněte si dlouhého a nízkého pastelově zeleného úložného prostoru, který se táhne po celé délce obývací místnosti.

foto: Grau

Interiéry zútulňují bytové textilie s výraznou texturou a pokojové rostliny. Jídelnímu prostoru v menším bytě dominuje výrazný šedý melírovaný lustr, který zmírňuje kontrast černé a bílé. Osvěžením prostoru jsou nezvyklá zelená křesla. V kombinaci s velkou šedou rohovou sedačkou, bílým konferenčním stolkem a tmavším kobercem vyznívají elegantně a příjemně.

Obrazy do interiérů zapůjčila výtvarnice Dominika Žáková. Je jisté, že v atmosféře obou interiérů sehrávají významnou roli.

foto: Grau

Interiér bytů Dúbravy

architektonický ateliér: Grau
autoři: Andrej Olah, Filip Marčák
lokalita: Dúbravka, Bratislava
rok realizace: 2017

Sabína Zavarská
zdroj a foto: Grau

Kategorie: Design interiérů
Tagy: bytové textilie dřevená podlaha moderní interiéry novostavby
Sdílejte článek

Diskuze