Zdroj: JAP FUTURE

Možnosti interiérových dveří a aktuální trendy

21. 12. 2023 Sdílet

Dřívější vnímání dveří jako interiérového prvku, který plní hlavně funkci oddělení jednotlivých místností, je dnes doplněno o emoční stránku a mnoho z nás požaduje vedle fungujících praktických vlastností dveří i jejich moderní a designový vzhled, který z dřívější popelky mnohdy dělá dominantní prvek v interiéru.

Jaký je aktuální designový trend? Jednoznačně vládne minimalismus, který už není jen doménou umění, filozofie nebo architektury, ale stal se vyhledávaným životním stylem. Minimalismus přináší do designu jednoduchost, nadčasovost, oproštění od všeho nadbytečného. Tomu se přizpůsobilo i konstrukční a materiálové řešení moderních interiérových dveří.

Otočné dveře

Otočné dveře MASTER, skrytá zárubeň a obklad stěny EFEKTA Zdroj: JAP FUTURE

Populární při zařizování interiérů jsou aktuálně dveřní křídla atypických rozměrů, mnohdy vyplňující celkovou výšku od podlahy až ke stropu. Toto důmyslné konstrukční řešení umožňuje eloxovaný hliník, z kterého je vyroben rám dveří. Spojení tohoto klasického materiálu a výplně z kaleného skla vytváří dveře s jednoduchým designem a velkou pevností, takže je opravdu možné volit atypické rozměry.

V současné době jsou velmi žádané skleněné výplně, pro které je charakteristické pohledové rozdělení skla. U novinky, dveří IDEALINE, tento požadavek řešíme použitím subtilních svislých nebo vodorovných hliníkových profilů v různých vzájemných uspořádáních,“ vysvětluje Petr Paksi, jednatel firmy JAP. FUTURE a pokračuje: „Zajímavý trend reflektuje varianta dveří WOOD. Rám těchto dveří je také z hliníku, ale je obalený dýhou v dekoru ořech nebo dub“.

Posuvné dveře

Posuvné dveře IDEALINE WOOD v posuvu do stropu PREMIUM Zdroj: JAP FUTURE

Pevný hliníkový rám má i další zajímavé využití, a to jak z hlediska použitého materiálu na výplň dveří, tak z hlediska celkových parametrů, jako je výška nebo zvuková izolace.

„Pokud chcete mít doma opravdový nezaměnitelný originál, dopřejte si dveře MASTER. Opláštění rámu je možné různými materiály, sklem, MDF deskou v surovém, lakovaném nebo dýhovaném provedení, zrcadlem, lamináty, kamennou dýhou nebo magnetickou tabulí, a to i v jejich libovolné kombinaci,“ doplňuje Petr Paksi. U konstrukce dveří tohoto typu můžete a nemusíte dodržet jednotnou podobu křídla z obou stran.

Posuvné dveře

Posuvné dveře MASTER v posuvu TRIX BASIC na stěnu Zdroj: JAP FUTURE

Interiérové dveře jsou k dispozici v otočné i posuvné variantě. U obou provedení lze spojit příjemné s užitečným a dveře zkombinovat se skrytými zárubněmi, které umožní dveřím se stěnou přesně lícovat. „Skryté zárubně, kromě minimalistického designu, nabízejí i další nezanedbatelné výhody,“ říká Petr Paksi z JAP FUTURE a jmenuje je:

Posuvné dveře

Posuvné dveře IDEANET v posuvu do stropu PREMIUM Zdroj: JAP FUTURE

„Jsou voděodolné a vlhkuvzdorné. Vyrábíme je ve standardních, ale i atypických rozměrech, a to i bez nadpraží nebo do šikmých podkrovních prostor. Skryté zárubně nelimitují výšku dveří, alespoň my vám dodáme dveře do maximální výšky 3700 mm. Díky kvalitním materiálům je standardem poskytnutí pětileté záruky.“

Přijmete pozvání na www.japcz.cz?

Fotogalerie

Zdroj: PR článek společnosti JAP FUTURE

Kategorie: Design interiérů
Tagy: dvere
Sdílejte článek