Jedinečnou designovou flexibilitu systému Schüco FocusIng umožňuje využití více než 300 standardních a speciálních fólií, metalických, jednobarevných či s dřevěnými povrchy.
Zdroj: Schüco

Plastová okna Schüco FocusIng s rovnými liniemi hliníku

08. 06. 2024 Sdílet

Nový plastový okenní systém Schüco FocusIng se designem maximálně přiblížil vzhledu hliníkových profilů, zvýšil podíl recyklovaného materiálu při výrobě, ale především nabízí dvojí stavební hloubku - užší hloubku rámu zapuštěného do konstrukce (pouze 70 mm), ale širší u samotného křídla (76 mm), což značně vylepšuje tepelněizolační parametry oken díky možnosti použít trojsklo o šířce až 52 mm.

Užší stavební hloubka rámu oproti křídlu je zásadní rozdíl ve srovnání s předchozími systémy. Modifikované, o 6 mm širší křídlo má své výhody – je to systém vhodný nejen pro novostavby, ale zejména pro rekonstrukce, kdy se obvykle nahrazují starší okna s užší stavební hloubkou. Druhým benefitem je možnost šířky zasklení až 52 mm, takže křídlo dosahuje vynikajících tepelně izolačních vlastností: Při použití trojskla s hodnotou Ug 0,5 W(m2K) (1,23 x 1,48 metru) lze snadno dosáhnout hodnot Uw 0,80 nebo ještě lepších.

Nový plastový profilový systém Schüco FocusIng byl vyvinut pro co nejefektivnější využití materiálů obsahujících vysoký podíl recyklátu ve vnitřním jádru a zároveň je na konci své životnosti sám vhodný pro návrat do procesu recyklace.

Nový plastový profilový systém Schüco FocusIng byl vyvinut pro co nejefektivnější využití materiálů obsahujících vysoký podíl recyklátu ve vnitřním jádru a zároveň je na konci své životnosti sám vhodný pro návrat do procesu recyklace. Zdroj: Schüco

Plastové profily obvykle mají zaoblenou konturu oproti „hranatému“ hliníku“. Schüco FocusIng se však může pochlubit moderním designem s čistými, rovnými liniemi typickými právě pro hliníkové profily. Je to dáno využitím hranatých zasklívacích lišt, které jsou jinak doménou hlinkových konstrukcí, a především širokou škálou metalických povrchových fólií, které vzhled hliníkových oken ještě umocní.

Užší stavební hloubka rámu oproti křídlu je zásadní rozdíl ve srovnání s předchozími systémy, jako je Schüco LivIng nebo CT 70, které mají stavební hloubku shodnou.

Užší stavební hloubka rámu oproti křídlu je zásadní rozdíl ve srovnání s předchozími systémy, jako je Schüco LivIng nebo CT 70, které mají stavební hloubku shodnou. Zdroj: Schüco

Komerční informace; zdroj: Schüco

Kategorie: Design interiérů
Tagy: plastová okna Schüco
Sdílejte článek