Síla interiérových barev: Šedá je sázka na jistotu

Síla interiérových barev: Šedá je sázka na jistotu

11. 10. 2018
Diskuze (0)
Sdílet

Barvu myšího kožíšku i její tmavší, světlejší či tónované varianty potkáváme v každé části interiéru. Je vhodná do koupelny, kuchyně, obývacího pokoje i ložnice a chybu s ní neuděláte ani v dětském pokoji. Využijete ji v romanticky laděném interiéru i ve striktně přísném minimalismu. Vítejte do hravého světa šedé.

FOTO BORÅSTAPETER

FOTO BORÅSTAPETER

STYL 1: Romantický obývací pokoj

Do šeda laděný obývací pokoj bude příjemnou platformou pro společné fungování rodiny. Tapeta snese i výraznější vzor, který vhodně doplníte jednoduchou a především pohodlnou pohovkou. Velké černobílé fotky, ideálně rodinné, jsou tou pravou dekorací, a aby nebylo šedé moc, sáhněte po světlém dřevě nebo ratanu. Ratanová křesílka se stále nosí.

FOTO BONAMI

FOTO BONAMI

STYL 2: Rustikální ložnice

Ne všem je nám přáno probouzet se uprostřed lesů v rustikálním srubu, kde převládá dřevo a keramika, ale šedou barvu máme k dispozici všichni. Pro spáče jsou vhodné tmavé tóny, které vytvoří z ložnice opravdové soví hnízdo, pro osoby typu skřivan doporučujeme světlounké odstíny, které budou krásně odrážet ranní sluníčko.

FOTO KOHLER

FOTO KOHLER

STYL 3: Retro kuchyně

Připadá vám, že jste se vrátili do dětství a po kuchyni začne každou chvíli vonět jablečný štrúdl? Světle šedá je jako stvořená do starosvětsky pojaté kuchyně, kde klid ruší jen tikání hodin. V kombinaci s bílou nebo krémovou udělá šedá velkou parádu, a když šedý stůl s vyřezávanými nohami doplníte starými dřevěnými židlemi, bude vám mile.

FOTO RAKO

FOTO RAKO

STYL 4: Minimalistická koupelna

Koupelna musí zářit čistotou. Bílá je dobrá, ale šedá je snad ještě lepší. Bílá sanitární keramika nebude v kombinaci se šedou vypadat tak sterilně a šedé obklady nebo dlažba budou praktické na uklízení. V koupelně musíme přece jenom myslet nejen na krásu, ale i na praktickou stránku věci. Místo očisty se samo nevyčistí.

PŘIPRAVILA: MARTINA PAULOVÁ
FOTO: ARCHiV FIREM
ZDROJ: časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: interiérové barvy navrhování interiérů ratan retro kuchyně rustikální ložnice tapety
Sdílejte článek

Diskuze