Zdroj: GROHE

Instalace GROHE SPA oslavovala na Design Weeku v Miláně vodu jakožto zdroj zdraví

26. 04. 2023 Sdílet

Společnost GROHE představila svou revitalizovanou prémiovou podznačku GROHE SPA, která vyzývá uživatele, aby se oddávali opulentním vodním rituálům. Speciální instalace inspirovaná vodou v Pinacoteca di Brera vyjadřovala koncept GROHE SPA, „Voda zdrojem zdraví“.

Úchvatná koupelnová řešení GROHE SPA byla představena formou čtyř krychlí, z nichž každá prezentovala jeden ze základních pilířů nové kolekce – baterie vyrobené 3D tiskem z kovu, kolekce Atrio a Allure Brilliant Private Collections, povrchové úpravy GROHE Colors a modulární sprchová řešení.

Milánský Design Week, který přitahuje architekty, designéry a návštěvníky z celého světa, je jednou z největších a nejdůležitějších každoročních akcí pro kreativce. Špičky světového designu, talentovaní začínající designéři i přední značky předvádí svou práci na výstavách, prezentacích a dalších speciálních událostech.

Instalace GROHE SPA v Miláně

Zdroj: GROHE

V tomto vzrušujícím prostředí představila v termínu od 18. do 23. dubna společnost GROHE, přední světový výrobce kompletních koupelnových řešení a kuchyňského vybavení, svou revitalizovanou podznačku GROHE SPA v prestižním muzeu umění Pinacoteca di Brera.

Rozsáhlé portfolio nové podznačky sahá od propracovaných kolekcí vodovodních baterií přes přizpůsobitelné stropní sprchy a krásnou sanitární keramiku až po doplňky. Kromě představení těchto produktů, se kterými lze vytvářet luxusní domácí wellness na míru, značka GROHE svou podmanivou vodní expozicí demonstrovala také hlavní poselství GROHE SPA, kterým je „Voda zdrojem zdraví“.

Instalace GROHE SPA v Miláně

Zdroj: GROHE

„Po virtuálním představení kolekce GROHE SPA na našem GROHE X Summitu v polovině března byl Milan Design Week ideálním místem pro prezentaci vybraných kousků z portfolia veřejnosti. Naše výrobky tvoří symbiózu špičkové kvality, nejmodernější technologie, bezkonkurenční preciznosti a progresivního designu, a dokonale tak vyhovují náročnému publiku této akce. Neuvěřitelně pohlcující instalace završuje naši přítomnost tím, že kombinuje naši vášeň pro vodu s krásným prostředím Pinacoteca di Brera,“ řekl Karl Lennon, Leader, GROHE SPA, LIXIL EMENA.

Instalace inspirovaná vodou – odraz poselství „Voda zdrojem zdraví“

Když návštěvníci vstoupili na nádvoří muzea Pinacoteca di Brera, ponořili se do podmanivého zážitku, ve kterém hrála voda hlavní roli. Instalace na vodní hladině, za kterou stál interní designérský tým LIXIL Global Design, odrážela úžasnou architekturu muzea umění včetně sochy Napoleona v jeho středu od jednoho z nejvýznamnějších sochařů své doby, Antonia Canovy.

Instalace GROHE SPA v Miláně

Zdroj: GROHE

Klidná vodní hladina opticky zvětšovala prostor a vytvářila téměř magickou iluzi. Vyjadřovala čistotu a duševní i fyzickou pohodu. V každém z rohů nádvoří byly umístěny čtyři kostky s vnitřními prostory, kde byly vystaveny produkty GROHE SPA. Na všech těchto kostkách byl zrcadlový povrch, který přispíval k iluzi nekonečného prostoru.

Kolekce vodovodní baterií GROHE SPA

Zdroj: GROHE

„Naše strhující instalace oslavovala koncept GROHE SPA, tedy „Voda zdrojem zdraví“, a zároveň vzdávala hold uměleckému odkazu muzea Pinacoteca di Brera. Věříme, že voda je životně důležitým zdrojem energie. Působením na všechny smysly jsme chtěli pro naše hosty vytvořit výjimečný zážitek – stejně jako to dělají naše produkty GROHE SPA. Přeměna koupelny v luxusní domácí wellness není o jednotlivých produktech, ale o celkovém zážitku a účincích, které má voda na tělo a mysl,“ vysvětluje Patrick Speck, Leader, LIXIL Global Design, EMENA.

Čtyři úrovně péče o fyzické i duševní zdraví

Každá ze čtyř kostek reprezentovala jeden klíčový produkt nebo technologii, které stojí v čele nové kolekce GROHE SPA. Začněme bateriemi GROHE SPA Icon 3D: Tyto exkluzivní baterie vyrobené 3D tiskem z kovů posouvají udržitelným způsobem hranice možného, pokud jde o míru přizpůsobení koncovému zákazníkovi.

Představení kolekce GROHE SPA

Zdroj: GROHE

Kromě prohlídky exkluzivních výrobků mohli návštěvníci slyšet zvuk 3D tisku, sledovat výrobní proces na LED obrazovce a pocítit změnu teploty – jakmile se spustila simulace tisku, oteplilo se. Druhou úroveň tvořila kolekce Atrio a Allure Brilliant Private Collections, které zákazníkům umožňují vybírat z pečlivě vybraných barev, materiálů, povrchových úprav a designů rukojetí.

Designové baterie GROHE

Zdroj: GROHE

Aby si zákazníci mohli vychutnat autentický vzhled mramoru s vysoce kvalitní povrchovou úpravou, spolupracuje společnost GROHE s Caesarstone, světovým průkopníkem prémiových povrchů pracovních desek vyrobených z křemene. Instalace toto partnerství dokonale podtrhuje: Černý a bílý mramor jako klíčový prvek rozděluje prostor na dvě poloviny a demonstruje tak množství kombinací, které kolekce umožňují.

Třetí úroveň představila barevnou paletu GROHE Colors Collection. Díky atraktivním barevným variantám produktů, jako jsou například stropní moduly GROHE Allure a Aqua, umožňuje tato kolekce snadné vytváření individuálních koupelen.

Vodovodní baterie GROHE

Zdroj: GROHE

Hlavní barvou této krychle byla Cool Sunrise a vystavené sbírky zalévaly místnost zlatavým světlem, zatímco návštěvníci mohli slyšet šumění vody a cítit její vlhkost díky zvýšené teplotě. Čtvrtá úroveň výstavy byla věnována modulárním sprchám. Společnost GROHE zde nabídla vícesmyslový zážitek s mlhovými, světelnými a zvukovými moduly a LED obrazovkou s ilustracemi inspirovanými přírodou.

Další podrobnosti o GROHE SPA naleznete na webu grohespa.com.

Zdroj: PR článek společnosti GROHE

Kategorie: Koupelny
Tagy: Doplňky do koupelny sanitární keramika sprchy vodovodní baterie
Sdílejte článek