Zdroj: WellMall s.r.o

Sprchový kout není jen pro malé koupelny! Jaké nabízí výhody?

19. 03. 2021 Sdílet

Sprchové kouty často čelí srovnávání s vanami. Není divu. Kdo má malou koupelnu, musí se pro jedno z těchto vybavení pevně rozhodnout na úkor toho druhého.

V tomto ohledu bývají sprchové kouty perfektní volbou, jelikož v koupelně ušetří cenné centimetry. Jak si dnes ukážeme, nejde ale jen o praktické řešení do domů a bytů, kde není místa nazbyt, ale i do prostornějších koupelen. Kdo má koupelny dvě, ten si může v jedné koupelně vybudovat vanu a v druhé sprchový kout. Pokud tu možnost máte, určitě to udělejte. Okradli byste se totiž o celou řadu výhod. Jakých? Pojďme se na ně podívat!

Rychlost na prvním místě

Mnoho lidí si bez ranní sprchy nedokáže představit svůj den. I ve vaně se můžete sprchovat, to je pravda. Zaručeně to ale pro vás nebude tak komfortní jako ve sprchovém koutu.

V první řadě je kout vybavený zástěnou, takže vám nikde nebude cákat voda a vy nebudete muset věnovat čas vytírání podlahy.

Když se podíváte na nabídku od prodejce Levná-koupelna.cz, najdete tam sprchové kouty mnoha různých velikostí a designů. Takže nebudete mít problém vybrat takový, který padne rozměrům vaší koupelny, stejně tak jako vašim potřebám.

Při sprchování v koutu navíc stojíte, díky čemuž se při mytí svého těla pohodlně dostanete na všechna podstatná místa. To by se vám ve vaně bez všelijakého kroucení a přesouvání jen tak nepodařilo – a to opět znamená čas navíc.

Sprchové dveře

Žádné bariéry

Ať už vám je dvacet nebo čtyřicet, jestliže zařizujete koupelnu ve vlastním domě či bytě, měli byste myslet na budoucnost. Až vám bude šedesát nebo sedmdesát, přelézání okraje vany se dost možná stane neřešitelným úkolem. V takové situaci pak budete rádi za to, že máte bezbariérové řešení v podobě sprchového koutu.

V obchodě Levná-koupelna.cz máte na výběr z širokého spektra sprchových vaniček. A pokud chcete mít podlahu ve sprše kompletně srovnanou se zemí, můžete si v koutu vybudovat odtokový žlab.

Výrazná úspora vody

Není žádným tajemstvím, že když se sprchujete, využijete k tomu mnohem méně vody, než když si napustíte vanu. Jistě, že je velmi příjemné, se čas od času vyvalit do horké lázně a hodit starosti za hlavu.

Ale ruku na srdce – jak často si na to skutečně najdete čas? Okrádat se o komfortní každodenní hygienu kvůli občasnému domácímu wellness rozhodně není rozumné ani výhodné. 

Pokud vám jde o romantiku ve dvou, vězte, že tu si můžete komfortně dopřát i ve sprše. 

Obchod Levná koupelna nabízí sprchové kouty a dveře takových rozměrů, že se do nich pohodlně vejdou i dva lidé. A když vám koupelna nedovoluje instalaci toho největšího rozměru, nevadí. Jistě nám dáte za pravdu, že v takových situacích troška mačkání přijde vhod.

Zdroj: PR článek společnosti WellMall s.r.o.

Kategorie: Koupelny
Tagy: bezbariérové byty sprchové kouty sprchové systémy sprchove vanicky
Sdílejte článek