sprchovací toalety

Úsporným splachováním pro dvě množství vody ušetříte až polovinu nákladů

18. 06. 2019 Sdílet

Pokud máte doma WC s klasickou nadomítkovou nádržkou, zbystřete. Se starými 9litrovými WC nádržkami, které najdeme v řadě domácností, spotřebuje jeden člověk za den až 45 litrů vody, tedy skoro polovinu celkové průměrné denní spotřeby vody na osobu.

Není proto divu, že se začaly v dnešní době již běžně používat předstěnové systémy s ovládacími tlačítky splachování pro dvě množství (3 a 6 litrů, resp. 2 a 4) nebo systémem splachování start/stop, které umožní tento objem snížit až o 30-50 %. Čtyřčlenná rodina tak může za rok ušetřit až neuvěřitelných 40 000 litrů pitné vody za rok.

Individuální nastavení nádržky zaručí hospodárnější využití

V současnosti představují moderní standard nádržky instalované pod omítku, které jsou zabudované přímo ve zdi. U takovýchto moderních nádržek lze objem protékající vody snížit individuálním nastavením vypouštěcích ventilů a tím docílit ještě lepšího hospodárného využití.

toalety

Foto Geberit

Překvapující fakt – toalety s integrovanou sprchou ušetří vodu i peníze

Na trhu jsou stále častěji k vidění toalety s integrovanou sprchou, které kombinují vlastnosti klasického WC a bidetu. Nabízejí tak rychlou jemnou hygienu a dokonalý pocit čistoty. Přímo v toaletní míse je zabudovaná sprcha, jejíž sprchovací rameno se dle požadavků posouvá a očistí vaše intimní partie vodou v tělesné teplotě. Pokud vás zajímá, jak takovéto toalety fungují, navštivte stránky společnosti Geberit AquaClean. Na první pohled je zřejmé, že spotřeba vody těchto zařízení bude o něco vyšší a také bude třeba elektřiny. Logicky budeme tedy předpokládat vyšší náklady. Když se ale na danou věc budeme dívat z širší perspektivy, zjistíme zajímavý fakt.

Pokud chcete sprchovací toaletu Geberit AquaClean otestovat na vlastní kůži, přijďte do jedné z mnoha testovacích zón Geberit AquaClean. Nejbližší testovací zónu si vyhledáte na www.geberit-aquaclean.cz/testovacizona.

sprchovací toalety

Foto Geberit

Ve srovnání se spotřebou toaletního papíru u běžných toalet je objem použité vody a elektřiny při použití toalety s integrovanou sprchou zanedbatelná. „Na jedno sprchování je zapotřebí zhruba jeden litr vody a spotřeba elektřiny je také minimální s tím, že se její výše samozřejmě odvíjí od počtu osob v domácnosti a příslušného modelu a jeho nastavení. Nicméně všechny naše toalety AquaClean s integrovanou sprchou mají menší spotřebu energie než průměrný kávovar,“ vysvětluje Andrea Laibnerová ze společnosti Geberit. Při používání tohoto WC pak na druhé straně ušetříte značné peníze za toaletní papír. Díky němu totiž použijete jen jeho minimální množství, nezbytný je pouze k osušení již očištěných intimních partií, zde se ale obejdete i bez toaletního papíru, když na osušení použijete ručník.

Pokud vám záleží na životním prostředí, je zásadní si také uvědomit, že na samotnou výrobu 7 ruliček toaletního papíru se spotřebuje cca 50 l vody, kterou je navíc nutno za pomoci významného množství energie ohřát. Míra použití toaletního papíru má také vliv na náklady a energii spojenou s čištěním vody v čističkách odpadních vod.

www.geberit.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Geberit spol. s r.o.

Kategorie: Koupelny
Tagy: předstěnové systémy toalety
Sdílejte článek