11. 02. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Také vás bolí záda z celodenního sezení v práci u počítače? Trpí vaše tělo zbytečně kvůli nepohodlné židli? S židlí od českého výrobce sezení LD seating se s tím dá něco dělat.

LD seating, česká firma vyrábějící kancelářské sezení, je na trhu už přes dvacet let. Za dobu svojí existence si vydobyla prvenství na českém trhu a na světovém se drží v naprosté špičce. Kromě důrazu na design se LD seating zaměřuje také na ergonomii sezení.

„V dnešní době, kdy člověk prosedí celý den u počítače, se často zapomíná na správné držení těla. Je důležité, aby člověk sedící na židli nezůstal statický. Židle by měla uživateli dávat díky svému nastavení možnost přirozeného pohybu i při sezení. Například správným nastavením tuhosti opěradla se dá docílit přirozeného a stálého posilování břišního svalstva. Je-li židle kvalitně vyrobena, člověk o tomto posilování ani neví“, říká Dalibor Jakubec, specialista přes ergonomii sezení.

zdroj: LD seating s.r.o.

zdroj: LD seating s.r.o.

zdroj: LD seating s.r.o.

zdroj: LD seating s.r.o.

Pojďme se podívat na pár základních pravidel nastavení židle či křesla pro zdravé sezení:
• Nastavit výšku sedáku přibližně tak aby úhel mezi stehnem a lýtkem byl 90°.
• Nastavit výšku opěradla, popřípadě bederní opěrky, do polohy kdy klenutí opěradla podpírá záda v jeho S-vitém prohnutí páteře.
• Je velmi důležité, aby uživatel seděl na židli vzpřímeně a aby jeho záda byla stále v kontaktu s opěradlem židle.
• Pokud je židle vybavena nastavením hloubky sedáku, uživatel nastaví takovou hloubku, aby plocha sedáku maximálně podpírala stehna, ale stále přední hrana sedáku židle nebránila volnému ohnutí nohou.
• Je-li židle vybavena výškově nastavitelnými područkami, je ergonomicky správné nastavit jejich plochu tak, aby při narovnaném a přímém sezení dolehla plocha předloktí po spuštění loktů rovnoměrně na područku v celé její délce.

Firma bude vystavovat svoje novinky na designové výstavě Ambiente od 13.2. do 17.2. ve Frankfurtu nad Mohanem. Na expozici budou vystaveny modely, které sledují nejnovější trendy a spojují ergonomii sezení s nejmodernějším designem.

zdroj: LD seating s.r.o.

zdroj: LD seating s.r.o.

zdroj: LD seating s.r.o.

zdroj: LD seating s.r.o.

LD seating s.r.o.
Dřevařská 19, 680 01 BOSKOVICE
tel: +420 516 454 460
email: info@ldseating.com
www.ldseating.com
www.facebook.com/LDSeating

ZDROJ: PR článek společnosti LD seating s.r.o.

Kategorie: Designový nábytek Jednací židle  Kancelářské křeslo Kancelářské židle Kancelářský nábytek Konferenční židle  Nábytek Novinky Počítačové židle Relax Sedací soupravy Sedačky Trendy Zdravotní kancelářské židle Židle k PC
Tagy: kancelar nabytek
Sdílejte článek

Diskuze