RAKO COMPILA KOUPELNA
Zdroj: Rako

Nová kolekce RAKO NEWS 2024

15. 04. 2024 Sdílet

Společnost LASSELSBERGER, s. r. o., představila novou kolekci keramických obkladů a dlažeb RAKO NEWS 2024, celkem pět nových sérií. Dvě série – COMPILA a CASTONE – zahrnují jak obkládačky, tak dlaždice, pouze dlaždice nabídnou série VALS, PLYWOOD a BRICOLA. Série BRICOLA, VALS a CASTONE přinášejí také venkovní dlaždice 60 × 60 cm tloušťky 2 cm.

Série COMPILA je multifunkční, s možností kombinovat různé barvy a formáty. Série VALS je inspirována přírodním kamenem a umožňuje různé pokládky pro dynamický efekt. Betonový vzhled s prvky terrazza, to je CASTONE. Série PLYWOOD nabízí moderní vzhled dřeva s výhodami keramiky. BRICOLA přináší nadčasový design v přírodních barvách.

COMPILA

Představujeme vám sérii Compila, nový koncept obkládaček a dlaždic, který přináší neuvěřitelný potenciál do světa interiérového designu bez hranic mezi privátním a profesionálním využitím.

S touto sérií získáte nejen unikátní možnost prezentovat obkládačky samy o sobě, ale také je navrhnout jako ideální základ či dekorativní prvek pro originální kombinace s dalšími výrobky RAKO. Díky tomuto sortimentu můžeme tvořit prostředí, které odráží osobní přání a kreativitu každého z nás.

Moodboardy/nástěnky pro vaši inspiraci… Připravili jsme pro vás dvanáct inspirujících barevných kombinací Compily s produkty z ostatních sérií RAKO. Mix výrobků demonstruje, jak snadné je kombinovat výrobky z této série v různých barvách a formátech. Navíc je zde každý produkt představen s konkrétním typem povrchu, od vysokého lesku až po zcela matný, a tyto rozdíly jsou znázorněny pomocí koulí. Kulaté objekty u vertikální police reprezentují obkládačky určené na stěny, zatímco ty ležící na vodorovné polici reprezentují dlaždice. Díky tomu je možné si lépe představit, jak bude vypadat finální vzhled po instalaci daných produktů v prostoru.
RAKO COMPILA

RAKO COMPILA Zdroj: Rako

Compila kombinuje dlaždice a obkládačky napříč formáty celkem ve dvanácti barvách. Čtyři základní, neutrální barvy (Paper, Cement, Shadow a Taupe) se kombinují u dlaždic i obkládaček, 4 barvy (aqua, nude, mint a botanic) jsou nabízeny pouze u obkládaček a 4 tmavé/zemité odstíny jsou unikátní pro dlaždice (sand, cotto, storm a coal). Škála barevných kombinací a formátů (dlaždice 60 × 120, 60 × 60, 30 × 60, 45 × 45, 30 × 30, 10 × 10 cm / obkládačky 30 × 60, 20 × 40 cm) je téměř nevyčerpatelná.

Pamatujte, že při vytváření dekorací je důležitá nejen estetika, ale také funkčnost a to, jak prostor ovlivní náladu a chování lidí v něm. Umožněte vašemu prostoru vyniknout s dekoracemi Compila, kde design splývá s funkčností a ve vašem domově či kanceláři tak vzniká harmonický celek. Varianty dekorací Herbs, Onsen, Game a reliéfní pásky 10 × 30 cm jsou kombinovatelné nejen se základními barevnými variantami obkládaček a dlaždic série Compila, ale i s ostatními sériemi RAKO.

5x COMPILA

S lesklými reliéfními pásky 10 × 30 cm, dostupnými v 9 různých barvách, můžete vytvořit nekonečné množství kombinací, které oživí každou místnost. Vyzkoušejte třeba výraznou červenou obkládačku cotto pro obložení kuchyně nebo jemnou pastelovou barvu mint pro relaxační atmosféru v koupelně.

Dekor Herbs

Symbióza přírodních motivů, ručně malovaného porcelánu a herbáře ve velikosti vytapetované stěny. Nenásilně vnáší do prostoru nádech tradice a dědictví.

Dekor Onsen

Onsen označuje tradiční japonské lázně inspirované rituálem očisty. Dekorace zachycuje zenové linie v písku (zvýrazněné díky keramické technologii dryfix), což vytváří prostor pro relaxaci, zaměření se na sebe, meditaci a intimitu.

Dekor Game

Přírodní náhodná sestava v materiálové a barevné škále sesbírané z celé Compily. Umožňuje proměnu do hravého, pestrého, nekomplikovaného prostoru. Tento dekor měl pracovní název Halabala, ale hravost zvítězila, proto pojmenování Game.

Dekor Ornament

Exkluzivní podlahová dekorace, kterou lze použít i na stěny. Spojuje teplo tradičních kobercových vzorů a texturu ornamentální keramiky s celkovou barevností dlaždic Compila. Navozuje harmonii a estetickou pohodu.

VALS

Přeneste kouzlo švýcarských Alp přímo do vašeho domova s dlaždicemi Vals. Ty jsou inspirovány robustním charakterem hrubozrnného granitu, který se vyskytuje v malebném horském údolí Vals.

Design dlaždic Vals je opravdu jedinečný, což dokazují výrazné rovnoběžně orientované žíly. Tato detailní charakteristika nabízí flexibilitu ve způsobu pokládky dlaždic 60 × 120 a 60 × 60 cm. Řezaná dekorace najde uplatnění jak na stěnách v interiéru, tak na exteriérových fasádách nebo podlahách vstupních prostor. Plynulý přechod z interiéru do exteriéru zajistí venkovní dlaždice s tloušťkou 2 cm formátu 60 × 60 cm stejného designu a barev, včetně schodovky.

RAKO VALS

RAKO VALS Zdroj: Rako

Dlaždice Vals jsou dostupné ve třech sofistikovaných šedých odstínech (fog, natural, pepper), které podtrhují přirozenou barevnost kamene s povrchem ABS (protiskluznost R10/B). Ať už hledáte vhodný materiál pro velké komerční plochy, nebo chcete oživit malou koupelnu v kombinaci s obkládačkami Compila, dlaždice Vals jsou ideální volbou pro každý prostor.

CASTONE

Moderní řešení pro vaše plochy, to je série Castone. Inovativní spojení designu betonu ve čtyřech šedých odstínech s elegantními prvky terrazza a barevně sladěnými kameny.

RAKO CASTONE KOUPELNA

RAKO CASTONE KOUPELNA

Povrch ABS poskytuje dlaždicím Castone ve čtvercových formátech 80 × 80 a 60 × 60 cm nejen vysokou odolnost a trvanlivost, ale i bezpečný protiskluzový efekt.

K tomu přidáváme outdoorovou verzi 60 × 60 × 2 cm (R11/B) pro exteriérové použití, která je dostupná ve třech decentních šedých barvách (cement, paper, ash) a béžové barvě dune pro snadné sladění s okolním prostředím.

Nabídka série se neomezuje pouze na dlaždice, ale zahrnuje také rektifikované matné obkládačky Castone ve dvou světlých barvách ve formátu 30 × 60 cm. Formáty 10 × 10 a 5 × 5 cm podlepené na síti jsou ideální jako dekorace a akcenty a spolu s technickými tvarovkami zajišťují celkovou harmonii a dokonalost každého prostoru, včetně splnění požadavků na vysoce technické a funkční parametry.

Castone je vyjádřením současného moderního stylu a představuje kvalitní a esteticky přitažlivé řešení pro jakékoli prostory.

PLYWOOD

Právě ekologický aspekt velkoformátových dlaždic Plywood může být esenciálním prvkem pro architekty a designéry, kteří chtějí vnést do svých projektů „eco chic“ teplou a přirozenou atmosféru dřeva, aniž by se vzdali výhod keramického materiálu.

RAKO PLYWOOD

RAKO PLYWOOD Zdroj: Rako

Série Plywood, matné keramické dlaždice 60 × 120 a 20 × 120 cm inspirované designem skládaných dřevěných lamel širokých přibližně 1,5 cm, vytváří iluzi pravého dřeva s jemnými suky a letokruhy, jež každé lamele dodávají autentický vzhled. Nabízíme vám čtyři základní barvy – čistou bílou, dva přírodní odstíny a hlubokou černou. Všechny tyto barvy jsou sladěny do stejného tónu, což zajišťuje harmonii a jednotu vašeho prostoru.

Dekorace ve formátu 60 × 120 cm, která kombinuje přírodní barvy slámy a medu (straw a honey) v pravidelně se střídajících lamelách, tvoří překvapivý 3D efekt. Ten oživí každou místnost, ale přitom zajistí stále hladký a snadno čistitelný povrch, ideální například na stěny v bistrech, obchodních zónách, wellness centrech atd.

Ať už se jedná o privátní, nebo o obchodní prostory, dlaždice Plywood poskytují bezpečný, stabilní povrch s protiskluzností R10/B (ABS), který dokáže spojit kouzlo dřeva s funkčností, snadnou údržbou a odolností keramiky bez nutnosti zásahu do přírody.

BRICOLA

Dubové a akátové kůly s výraznou kresbou plní svou navigační funkci jako pylonové pilíře (italsky tzv. bricole) v benátském zálivu a po letech vlivů živlů je designéři transformují na předměty s jedinečným příběhem – stejně jako naše dlaždice. Každý kus dlaždice Bricola přináší do prostoru unikátní výraznou kresbu dřeva, která dodá vaší podlaze nebo stěně jedinečný charakter.

RAKO BRICOLA KOUPELNA

RAKO BRICOLA KOUPELNA Zdroj: Rako

V nabídce jsou dva formáty matných dlaždic. Velkoformátová dlaždice 60 × 120 cm dokonale imituje velké dřevěné desky a klasický formát 20 × 120 cm je ideální pro vytvoření efektu řezaných prken, s oblíbeným povrchem ABS, který zajišťuje vyšší protiskluznost při zachování snadné údržby.

Inspiraci pro barevné provedení jsme čerpali ze světa destilátů, jež zrají v barikových dubových sudech, a výsledkem jsou vyzrálé teplé odstíny. Vybrat si můžete z barev ale, cognac a barique, které dodají vašemu prostoru teplý a přívětivý nádech. Technické detaily, jako jsou sokly, schodovky a schodové tvarovky, jsou součástí nabídky ve všech třech barvách, včetně řezané mozaiky 5 × 5 cm nalepené na síti 30 × 30 cm.

Pro milovníky venkovních prostor nabízíme dlaždice Bricola Outdoor 60 × 60 cm ve dvou světlejších odstínech, které jsou ideální pro použití v exteriérových aplikacích. S dlaždicemi Bricola tak můžete vytvořit harmonický přechod mezi interiérem a exteriérem vašeho domova.

Propůjčte vaší podlaze či stěně příběh keramické dlaždice Bricola, která vytvoří nezaměnitelnou atmosféru.

BETONICO

Představujeme vám nový přírůstek do oblíbené série Betonico – venkovní dlaždice, které jsou synonymem pro kvalitu, styl a praktičnost.

RAKO BETONICO

RAKO BETONICO Zdroj: Rako

Venkovní dlažba Betonico Outdoor o rozměrech 60 × 60 × 2 cm je ideální pro realizaci jakéhokoliv pochozího prostoru ve vašem exteriéru. Tato dlažba byla navržena tak, aby dokonale splynula s přírodou a zároveň dodala vašemu prostoru ten správný švih.

Díky svým barevným odstínům a klasickému, avšak nadčasovému designu je jako stvořená pro terasy, oblasti kolem bazénů, chodníky či příjezdové cesty. A co víc, tyto dlaždice můžete využít i jako nášlapy do trávy, čímž získáte funkční, a přesto esteticky příjemný prvek do vaší zahrady.

www.rako.cz

ZDROJ: PR článek společnosti LASSELSBERGER, s. r. o.

Kategorie: Bydlení
Tagy: dlazba obkládačky Rako
Sdílejte článek