Je to náhoda, že spotřebiče často doslouží po vypršení záruční doby?

19. 04. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Také se vám stalo, že jste si pořídili pračku, myčku nebo jiný domácí spotřebič a zanedlouho po vypršení záruční doby vám odešlo topné těleso, motor či dokonce celý spotřebič? Ve skutečnosti se o žádnou náhodu […]

Také se vám stalo, že jste si pořídili pračku, myčku nebo jiný domácí spotřebič a zanedlouho po vypršení záruční doby vám odešlo topné těleso, motor či dokonce celý spotřebič? Ve skutečnosti se o žádnou náhodu nejedná, je to běžná praxe.

Obchod je obchod
nákup spotřebiče na splátkyHlavním zájmem výrobních podniků je neustálý prodej jejich výrobků. V případě, že by pračka nebo myčka vydržely v domácnosti 20 let, rapidně by klesla poptávka a firmy by neměly komu prodávat.
Odhodlaly se tedy k razantnímu kroku, a sice uměle zasahovat do životnosti veškerého zboží (bílé spotřebiče, elektronika, automobily apod.). Dělají to jednoduše. Kovové součástky vyměňují za plastové, dříve snadno vyměnitelné komponenty napevno do přístrojů montují a přilepují nebo znesnadňují do přístroje přístup, abyste se neobešli bez autorizovaných servisů.
Zkrátka si pomáhají všemožnými kulišárnami. Vy pak raději takovou pračku vyhodíte, protože nová vás o moc dráž nevyjde.

Je třeba prostor pro novinky
Na druhou stranu spotřebiče zastarávají i z morálního hlediska. To, co bylo před lety v módě, se vám již okoukalo a toužíte po něčem novém – moderní design, nové technické vymoženosti a spousta dalších věcí. Je však pravdou, že stále funkčních věcí se my Češi jen neradi zbavujeme, a tak to kratší doba životnosti vyřeší za nás.

Jak situaci vyřešit alespoň u vás doma?
Pokud stojíte o to, aby vaše domácí spotřebiče vydržely co nejdéle, nekoukejte pouze na design, ale i na léty prověřenou kvalitu. Zaměřte se na renomované výrobce s tradicí.

Vyplatí se připlatit již na začátku a využít k tomu můžete například nákup spotřebiče na splátky. Vysoký výdaj rozložíte do měsíčních splátek. Se spotřebičem si v mnoha případech navíc pořizujete delší záruční dobu i životnost. Vězte, že například pračka za 8 000 Kč nebude takové kvality jako jiná za 20 000 Kč a více.

Ne nadarmo se říká: Nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci.“ Řiďte se tedy cenou a především dobrým jménem výrobce. Jedině tak si zajistíte, že se s novým spotřebičem již zanedlouho nerozloučíte.

Kategorie: Novinky Spotřebiče
Tagy: Bílé zboží domácí spotřebiče
Sdílejte článek

Diskuze