Je to náhoda, že spotřebiče často doslouží po vypršení záruční doby?

Je to náhoda, že spotřebiče často doslouží po vypršení záruční doby?

19. 04. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Také se vám stalo, že jste si pořídili pračku, myčku nebo jiný domácí spotřebič a zanedlouho po vypršení záruční doby vám odešlo topné těleso, motor či dokonce celý spotřebič? Ve skutečnosti se o žádnou náhodu […]

Také se vám stalo, že jste si pořídili pračku, myčku nebo jiný domácí spotřebič a zanedlouho po vypršení záruční doby vám odešlo topné těleso, motor či dokonce celý spotřebič? Ve skutečnosti se o žádnou náhodu nejedná, je to běžná praxe.

Obchod je obchod
nákup spotřebiče na splátkyHlavním zájmem výrobních podniků je neustálý prodej jejich výrobků. V případě, že by pračka nebo myčka vydržely v domácnosti 20 let, rapidně by klesla poptávka a firmy by neměly komu prodávat.
Odhodlaly se tedy k razantnímu kroku, a sice uměle zasahovat do životnosti veškerého zboží (bílé spotřebiče, elektronika, automobily apod.). Dělají to jednoduše. Kovové součástky vyměňují za plastové, dříve snadno vyměnitelné komponenty napevno do přístrojů montují a přilepují nebo znesnadňují do přístroje přístup, abyste se neobešli bez autorizovaných servisů.
Zkrátka si pomáhají všemožnými kulišárnami. Vy pak raději takovou pračku vyhodíte, protože nová vás o moc dráž nevyjde.

Je třeba prostor pro novinky
Na druhou stranu spotřebiče zastarávají i z morálního hlediska. To, co bylo před lety v módě, se vám již okoukalo a toužíte po něčem novém – moderní design, nové technické vymoženosti a spousta dalších věcí. Je však pravdou, že stále funkčních věcí se my Češi jen neradi zbavujeme, a tak to kratší doba životnosti vyřeší za nás.

Jak situaci vyřešit alespoň u vás doma?
Pokud stojíte o to, aby vaše domácí spotřebiče vydržely co nejdéle, nekoukejte pouze na design, ale i na léty prověřenou kvalitu. Zaměřte se na renomované výrobce s tradicí.

Vyplatí se připlatit již na začátku a využít k tomu můžete například nákup spotřebiče na splátky. Vysoký výdaj rozložíte do měsíčních splátek. Se spotřebičem si v mnoha případech navíc pořizujete delší záruční dobu i životnost. Vězte, že například pračka za 8 000 Kč nebude takové kvality jako jiná za 20 000 Kč a více.

Ne nadarmo se říká: Nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci.“ Řiďte se tedy cenou a především dobrým jménem výrobce. Jedině tak si zajistíte, že se s novým spotřebičem již zanedlouho nerozloučíte.

Kategorie: Bílé zboží Novinky Spotřebiče
Tagy: domácí spotřebiče nákup na splátky
Sdílejte článek

Diskuze