Dětské postele

Základem zdravého životního stylu je i kvalitní spánek. Toho dosáhneme pravidelností, přiměřenou délkou spánku, ale z velké části i vhodným výběrem postele. Všichni dobře víme, že když se v noci klidně vyspíme, mnohem lépe se nám vstává a funguje v průběhu následujícího dne.
Vyrobte si originální čelo postele
Designový nábytek

Vyrobte si originální čelo postele

Pokud se vám do čela postele nechce hodně investovat, ale rádi byste jím oživili svou postel i celý prostor ložnice, pusťte se do jeho výroby svépomocně. S dávkou zručnosti a trpělivosti se to určitě podaří.

10 nápadů do dětského pokoje
Design interiérů

10 nápadů do dětského pokoje

Je pravda, že ne vždy je dobré dětský pokoj zařídit definitivně a omezit tak dítěti možnost se rozvíjet. Ale několik let, kdy rostou jako z vody, není možné neustále vyměňovat postele, stolky, židle. Navíc, pokud spolu bydlí děti v různém věku, jsou nábytky, které se dokážou přizpůsobit různým věkovým kategoriím, více než nápomocné.

Pokojík pro tři dětičky
Design interiérů

Pokojík pro tři dětičky

Říká se, že jedno dítě je málo a dvě jsou až příliš. Co však dělat, když jsou děti tři nebo to třetí je právě na cestě? O vaší péči nepochybujeme. Horší to asi bude s […]

Dětské pokoje pro sourozence
Dětské patrové postele

Dětské pokoje pro sourozence

V dětském pokoji se rodí nejkrásnější sny. V dospělosti si již většinou nepamatujeme detaily interiérů, v nichž jsme celé roky žili a spávali. Zvláštní ale je, že ten z dětských časů dokážeme vidět ostře stále i se všemi jeho zákoutími, barvami a vůněmi. Život sourozenců sdílejících jeden pokoj je plný tajemství, důvěrných rozhovorů a dobrodružství. Možná hektický, s kompromisy, ale i bezstarostný.

Co je důležité při výběru dětské postele?

Kvalitní spánek ovlivňuje též psychiku a schopnost soustředit se. V to je třeba dbát i na své děti a tedy i výběr dětské postele. Její koupě je o to důležitější, že ovlivňuje i zdravý vývoj páteře.

Dětské postele

Bezpečnost vašeho dítěte

Jedním z prvních důležitých kritérií při koupi dětské postele je samozřejmě bezpečnost. Nátěr dětské postele nesmí být ze zdraví škodlivých barev. Děti rády vše zkoumají, kousají, proto se při koupi nezapomeňte zaměřit i na tuto vlastnost. Kromě toho je nutné dávat pozor na ostré hrany, aby si děti při hraní neublížily.

Dětské postýlky pro nejmenší

Pro kojence či batolata jsou nejvhodnější dětské postýlky ze dřeva, které využijí přibližně do dvou let. Při koupi zvažte, zda chcete postel odložit i pro další dítě, případně podarovat některého ze známých. I na tom by měla záviset kvalita dětské postele. Důležité je, aby byla dostatečně stabilní. Pro zvýšení bezpečnosti se doporučuje připevnit na konstrukci měkké zábrany. Je třeba dbát na výběr matrace, která by měla být dostatečně měkká. Pro novorozence je vhodné koupit i klasickou kolébku nebo koš s kolečky.

Dětské postele pro nejmenší

Kupujeme dětskou postýlku

Nejprve je důležité zaměřit se na správný rozměr dětské postele. Neměla by být příliš nízká, i z důvodu, abyste si šetřili svá záda. Výška, která je doporučená, je 30 cm od podlahy. Děti rády využívají svou dětskou postel kromě spaní i na hraní, proto je nutné zvážit i její šířku. V tomto případě se doporučuje rozměr 90 cm. Malým tipem je, že když odměříte délku postele, měla by být alespoň o 15 centimetrů delší, než je výška vašeho dítěte. Velkou výhodou je, když si zajistíte postýlku s možností polohování roštu. Díky tomu ji budete moci využít i později, když bude dítě větší. Dbejte na rozměry mezer mezi příčkami, neměly by být příliš velké.

Vzhled dětské postele

Děti mají rády barvy, postavičky z oblíbených pohádek a ty byste měli zakomponovat do dětské postele. Dnes je možností mnoho, například barevné povlaky a povlečení, a dokonce i postele různých tvarů, například ve tvaru auta. Větší děti si budou moci samy vybrat, co se jim líbí, nebo je můžete svým výběrem překvapit.

Postele pro děti

Patrové postele

Když máte doma větší ratolesti a málo prostoru v pokoji, vyřeší to patrová postel. Dnešní typy patrových postelí mají navíc pěkný design, a kromě spánku se dají využít jako zajímavý prostor na hraní. Problémem může být, že děti se nebudou umět dohodnout, kdo bude spát nahoře a kdo dole. Lepším řešením bude, když pro jistotu dáte menší dítě na spodní postel, aby náhodou při vystupování a slézání nespadlo.

Patrové postele

Kromě toho je koupě patrové postele viditelně levnější, než koupě dvou samostatných postelí. V rámci šetření prostoru existuje i možnost pořídit si vysouvací postel, která funguje na principu vysouvání jedné zpod druhé. Přes den mohou mít děti více prostoru na hraní a v noci stačí postel vysunout.