Vytvořte si harmonický domov pomocí bytových doplňků

I ty nejhezčí šaty mohou působit fádně, pokud nejsou oživeny jemným doplňkem. To samé platí i při zařizování domova – potřebujeme doplňky do bytu. Domov je místo, kde se chceme a musíme cítit příjemně, a které je naším útočištěm.

Reklama
Desatero malých bytů

Desatero malých bytů

Doprovází je pověst „potížistů“, které není jednoduché zařídit tak, aby se v nich každý člen domácnosti cítil pohodlně. Neprávem. Ať už na malé ploše bydlíte z pragmatických důvodů, nebo ji prostě milujete, pomocí jednoduchých triků a při dodržení několika základních pravidel z ní můžete vykouzlit prostorný a vzdušný domov.

Pokud chceme místnost oživit nebo ji zútulnit, lehce toho docílíme když umístíme vhodné doplňky do bytu. Dodáme jí impulz a šmrnc a proměníme ji na místo, kde rádi trávíme svůj volný čas.

Důležité je, abychom svůj domov vnímali jako celek a řídili se tím při zařizování nebo rekonstrukci. Vědomí, že každá z místností plní svou funkci a právě zařízení domu a doplňky do bytu nám mají pomoct maximálně využít daný prostor, jsou klíčové. Nezapomínejme však ani na vzhled a estetickou stránku doplňků, které nás osloví.

Doplňky do bytudoplňky

První dojem je důležitý proto používejte správné doplňky do bytu

Čeho si všimneme jako prvního, když přijdeme do svého domu?

Předsíň, nebo chodba, která nás „vítá“, by měla být vzdušná a prostorná. Dbejte na první dojem ze vstupního prostoru a umístěte do něj doplňky, které jsou krásné, ale zároveň plní praktickou funkci. Použijte doplňky do bytu jako velké zrcadlo, obrázky od svých dětí, polička ve vašem oblíbeném stylu. To vše vám pomůže cítit se dobře hned po příchodu domů.

Doplňky - kobercedoplňky

Bydlení je zábava

Obývací pokoj a kuchyň jsou prostory, kde trávíte většinu svého času. Vítáte zde návštěvy, trávíte zde čas nejen se svou rodinou, ale i s přáteli. Použijte doplňky do bytu, které jsou hravé, podpoří vaši tvořivost a nápaditost, které vás potěší. Pochlubte se ručně vyšívaným ubrusem, porcelánovými šálky, které jste výhodně koupili, nebo designovým kouskem nábytku. Bavte se a experimentujte. Zvolte si svůj styl a přizpůsobte si podle něj místo, které vás reprezentuje.

Doplňky do bytu hravo

Koupelna jako oáza klidu

Při odpočinku opět upřednostněte harmonii a pohodu v podobě jemných pastelových barev a přírodních materiálů.

Načerpat síly a odpočinout si můžete nejen v ložnici. Ponechejte si čas na sebe a užijte si ho i v koupelně, která bude vaší dokonalou oázou. Je nezbytné, aby právě tady měla každá věc své místo a byla zároveň „po ruce“. Zorganizujte si prostor tak, abyste měli dokonalé pohodlí a  ideální místo i pro odpočinek a relaxaci.

Vstávání s radostí

V ložnici co nejvíc eliminujte chaotické uspořádání a určitě upřednostněte pravidlo „v jednoduchosti je krása.

Co se týče doplňků do bytu, vsaďte na světlé barvy, správné osvětlení místnosti a investujte do kvalitních textilií. Oživte prostor zajímavým závěsem, který dodá tu správnou intimní atmosféru.

Domov je místo, které má odrážet vaši osobnost. Musíte se cítit příjemně a pohodlně. Mít dobrý pocit, těšit se z každé změny a při zařizování se řídit zejména sami sebou a svou intuicí. Je ale důležité nezapomínat na základní body, které vám při vhodném sladění doplňků pomůžou. Neobklopujte se zbytečnostmi a vsaďte na kvalitu a funkčnost doplňku. Užívejte si a bavte se, zharmonizujte si domov a přizpůsobte doplňky do bytu svému životnímu stylu. Vytvořte si domov, kde je radost žít, a který si skutečně zamilujete.

bytové doplňky